• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Yeni Açılacak Dişhekimliği Fakültelerine Engel Olmaya Çalışacağız

Yeni Açılacak Dişhekimliği Fakültelerine Engel Olmaya Çalışacağız

Remziye Öztoprak: Dişhekimliği mesleğinde yaşanan sorunları bir bütün olarak ele aldığımızda, dişhekimlerinin sorunları; birlikte çalıştıkları laboratuar sorunları ve de yine dişhekiminin ihtiyacı olan teknolojileri getiren diş depolarının sorunları olarak üçe ayırıyorum.

Her üç konuda çalışmalarımız hükümetimizi kurduğumuz günden itibaren devam ediyor. Ben ayrıca sağlık komisyonu sözcüsü olarak sorumluluğu daha fazla olan bir insanım. Geçtiğimiz günlerde diş teknisyenleri ile ilgili güzel bir düzenleme getirdik, yasa tasarısı olarak önümüzdeki hafta da genel kuruldan geçecek. Dişhekimleri sorunları için geniş bir çalışma yapıyoruz. Şu anda mecliste sorunların çözülmesi için 6 dişhekimi milletvekili arkadaş yoğun şekilde çalışıyoruz. Dişhekimlerinin kullandığı aletlerin teknolojik ve sanayi yönünde Türkiye’de dağıtımını yapan sektörün sorunlarını da çözeceğiz. Önümüzdeki günlerde Maliye Bakanlığı’nın mesleklerde rekabetlerle ilgili toplantısında bu sanayinin de içine alınması gibi bir çabamız olabilir. En önemlisi meslektaşlarımızın tüketici haklarını kullanarak bu ürünleri en uygun şekilde elde etmeleri için de bir çalışma yapacağız. En çok dişhekimi milletvekili olan bir parlamentoya sahibiz. Biz çalışmalarımızı birliklerimizle el ele yapıyoruz. Bakanımız da bize yardımcı oluyor. Biz her şey için çok umutluyuz. Türk halkının sağlık hizmetlerini alması da bizim için önemli. Bu sektörü sorunlardan kurtarmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni açılacak dişhekimliği fakültelerinin açılmaması için bakanımıza mesleğimizin sorunlarını anlattık. Fakat açılacak fakültenin açılış işlemleri bizim hükümetimizden çok çok önce işleme alınmış. Artık açılışı durdurulamayacak boyuta gelmiştir. Biz bundan sonra yeni açılacak dişhekimliği fakültelerine engel olmaya çalışacağız.


Dentha Haber Ajansı 2004 / 2004-05-21Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 03:50

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84