• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Ankusem ‘DİŞ SAĞLIĞI’ Eğitimini 2005 Yılı Programına Aldı

Ankusem ‘DİŞ SAĞLIĞI’ Eğitimini 2005 Yılı Programına Aldı

Ankara Üniversitesi Eğitim Merkezi Ağız Diş Sağlığına ait Eğitimleri 2005 yılı programına aldı.

Eczacılık,sağlık yönetimi,toplum sağlığı ve veteriner hekimlerini ilgilendiren sağlık birimleri konusunda eğitim çalışmaları olan merkez bu yıl çalışma programına çürük önleyici yöntemleri ve vaka planlamaları gibi geniş kapsam ile fakültelerinden yıllar önce mezun olmuş diş hekimlerine mezuniyet sonrası eğitim veriyor.Konferans ve Klinik uygulama şekilde verilen seminerler hakkında ANKÜSEM müdürü Prof.Dr.Necla TURAL Dentha Ajans’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizi ajansınızın araması öncellikle çok memnun etti.Biz bu tür etkinliklerimizi sizler gibi haber organları ile duyurabiliriz.Bu çalışmada 2004 yılı kataloğun da yer aldı.Kurumlardan ve kişisel katılımlardan gruplara bu çalışmayı açtık.Kişisel katılımlar genellikle 20 kişilik gruplardan oluşuyor.Kurumsallar daha az sayı ile yada özel anlaşma yapılarak çalışılıyor”. Kurs katılımına online siteden ulaşılabileceğini de belirten yetkililer bu tür taleplerde saat ücretine örnek vermek gerekirse İnsan Kaynakları adlı bir programda 78 saat’in 865.00 YTL bir rakamla verildiğini genelde üniversitede döner sermaye adına para ödendiğini, hoca seçimi içinde yeterlilik sistemlerinin devrede olduğunu vurguladılar.Yapılan eğitimler sonunda ayrıca her katılımcıya Ankara Üniversitesi adına Katılım Belgesi’nin de düzenlendiği belirtildi.Sadece Diş Hekimlerinin mezuniyet sonrası eğitim programları ile sınırlı olmayan ANKÜSEM Diş Sağlığı Eğitimi içeriğinde Ebe ve hemşirelere,ilkokul öğretmenlerine,çocuk doktorlarına,anaokulu öğretmenlerine de “bebek ağız sağlığı,oral hijyen ,beslenme ve çürük” gibi çok geniş kapsamda toplumun ağız diş sağlığı sorununun giderilmesine yönelik büyük önem taşıyan konusu diş sağlığı ile ilgili bilgiler verilmekte İlgili seminer için www.anküsem.com.tr den ulaşılabileceği bildirildi.


Dentha Haber Ajansı / 2005-02-25Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 11:56

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84