• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Muayene Katkı Payı

Muayene Katkı Payı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair Kanun çerçevesinde devredilen sağlık kurum ve kuruluşları 20.02.2005 tarihinden itibaren Bakanlığımız çatısı altında hizmetlerini sürdürmektedirler.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı SAYI : B.100.APK. 0000000/ 1026(931) 03 Mart 2005 KONU: Muayene katkı payı GENELGE 2005/35 5283 sayılı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair Kanun çerçevesinde devredilen sağlık kurum ve kuruluşları 20.02.2005 tarihinden itibaren Bakanlığımız çatısı altında hizmetlerini sürdürmektedirler. Daha önce Bakanlığımıza bağlı sağlık birimlerinde olduğu gibi devralınan sağlık kuruluşlarında da vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerinin çağdaş bir anlayış içinde sunulması hedefimizi gerçekleştirme yolunda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütmekteyiz. Bilindiği gibi Sosyal Sigortalar Kurumundan sağlık yardımı alan hak sahiplerinden sağlık birimlerimizde muayene olurken ilgili Kanun gereği 2005 yılı için 80 Ykrş. (seksen yeni kuruş) muayene katkı payı kesilmekte idi. Sağlık kuruluşlarımıza muayene ve tedavi için başvuran vatandaşlarımızın işlemlerinin sadeleştirilmesi ve azaltılması yönünde sürdürdüğümüz çalışmalar çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile Türk Eczacılar Birliği arasında varılan mutabakat gereğince katkı paylarının bundan böyle Sosyal Sigortalar Kurumu ile anlaşmalı serbest eczanelerde ilaç katkı payı ile birlikte kesilmesi kararlaştırılmıştır. Dolayısıyla bundan böyle Sosyal Sigortalar Kurumundan sağlık yardımı alan hak sahiplerinden kurumlarımızda alınan muayene katkı payları anlaşmalı serbest eczanelerde ilaç katkı payı ile birlikte kesileceğinden sağlık birimlerimizde muayene katkı payının alınmaması hususunda, Gereğini önemle rica ederim. Prof.Dr.Recep AKDAĞ Bakan DAĞITIM Gereği Bilgi 81 İl Valiliğine Teftiş Kurulu Başkanlığı Hukuk Müşavirliği Temel Sağlık Hizmetleri Gen.Müd. Tedavi Hizmetleri Gen.Müd.

 


Sağlık Bakanlığı / 2005-03-21Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 12:09

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84