• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
SAHTE DİŞÇİ BAKANIN ARKASINDA...

SAHTE DİŞÇİ BAKANIN ARKASINDA...

Erzurum’un Horasan kazasında incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ‘İnsan beşerdir.Daha önce yaşadığı sıkıntıları unutabiliyor.’ dedi.

İlçede ülkenin sorunları hakkında konuşan Bakan geçmişe yönelik sorunların unutulmaması gerektiğini hatırlattığı s sırada çekilen resmin arka karesinde yer alan ve bıyıkları ile odukça ilgi çeken kişi berber Hacı Kırmaç diğer mesleğinde ki ünü ile ‘Horasan Dişçisi’ bu fırsatı iyi değerlendirerek kamuoyuna bir kez daha sahte dişçilerin ne kadar ön saflarda olduğunu gösterdi. Başbakanın kendilerine suyu ve yolu olmayan köy bırakmayın talimatı verdiğini Türkiye’nin meselelerinin çok büyük ve çeşitli olduğunu , bu meseleleri gidermeye çalıştıklarını , Türkiye’nin yıllar sonra istikrara kavuştuğunu ancak insanların beşer olduğunu daha önce yaşanan sıkıntıları unutabileceklerini söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu konuşmasını yaparken etrafında PALA namı ile bölgede tanınan kişi resim karelerine giriyordu. Görüntülenen yılların sahte dişhekimi Horasan ‘da berberlikle yapan aynı zamanda diş çekme işini berberlik dükkanında yürüten Hacı Kırmaç idi .Bakanın söylediği insan beşer unutur sözü sahte dişhekimlerini unutmamayanları harekete geçirdi.Yıllarını sahte diş hekimleri ile uğraşanları haber yapan bu konuda yayınları ile haber ajansına akan resimleri arşivleyen Dental Gazete daha önce yayın arşivinde bu konuya ait açıklamaları bulunan Erzurum Dişhekimleri Odası’nın yetkililerini arayarak kişi hakkında bilgi aldı. Oda yetkilileri bu şahsın pervasızca Sağlık Bakanı arkasında resim çektirmeleri karşısında hiç şaşırmadıklarını belirtirterek; kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ancak yıllardır kendisine ait bir işlem yaptıramadıkların dan yakındı.Bölgede ‘PALA’ namı ile ‘ÇOLAK’ namı ‘HACI’ namı ile çalışan çok sayıda sahte dişhekimi olduğunu belirten yetkililer şehir merekezinde hala çalışanların olduğunu bildirdi .Sanayi mahallesi gibi kırsal dan gelen vatandaşların yoğun oldukları bölgeleri seçen sahte dişhekimlerinin bölgede artık maskot geldikleri böylece adeta dokunulmazlık kazandıkları belirtildi. Konu hakkında Horasan Belediye Başkanı Abdulhatem Bastemi arayan Dentha Haber Ajansı muhabiri başkanın basın danışmanı Murat Bastem ile görüşerek sahte diş doktoru hakkında bilgi aldı.Basın danışmanı Murat Bastem’in verdiği bilgiye göre bölgenin maskotu olan bıyık şampiyonu sahte dişçi Doğan Haber Ajansı baskını ile biliniyor.Asıl mesleği berberlik olan bıyık şampiyonu ‘PALA’ namı değer sahte dişçi her protokolde bu şekilde önlere geçerek bıyıkları ile ilgi çekiyor.


Dentha Haber Ajansı / 2005-05-11Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 12:19

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84