• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İLETİŞİM ŞART...

İLETİŞİM ŞART...

Teknoloji devri diş hekimlerini iletişime yöneltti.Yaptıkları uygulamaları halka anlatmak ihtiyacı duyan dişhekimliğinin öğretim üyeleri artık radyo sohbetlerini tercih ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin konuk aldıkları ilginç konular arasında anlattıkları ile ilgili olduğu konular arasında diş hemen her yapımcı öğrencinin ortak sorunu.Bu tür program yapan lardan Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Deniz Gözet konu ile alakalı sorularımıza verdiği yanıtta ‘ Biz her konuda konuk alıyoruz.Diş sağlığı ile alakalı konuda da konuk aldık.Ben soru cevap esnasında oldukça diş bilgimi geliştirdim.Aslen Erzurum’lu olduğum için Erzurum içinde oturan ve benim konuk programımı dinleyen akrabalarıma programdan sonra sorduğumda onlardan da duyduğum kadarıyla çok faydalanmışlar.Bir tek sıkıntımız biz buraya gelen doktorlara yayın esnasında tıbbi kelimelerle konuşmayın diyemiyoruz onlarda her kelimede olmasa bile zaman zaman konuşmaları arasında kullanıyorlar.’dedi. Öte yandan radyo gibi iletişim araçlarının yanında günümüzde CD.DVD kasetleri ile anlatılan bilimsel uygulamalar diş hekimlerinin ameliyat ve eğitim uygulamalarında da kullanılmaya başladı.Bu kullanımda iletişim fakültesi olma tecrübelerini ortaya koyan Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof..Dr .Sevim Akten ‘Biz fakülte olarak iletişim eğitimi alan öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini kurumsal girişimlerle desteklemek istiyoruz..Kurgusal, belgesel, deneysel reklam filmi dalında geçen sene 75 bu yıl 65 katılımlı Kar Film Festivali yaptık.Bu tür belgesel reklam filmi vb. çalışmaların yanında tıp ve diş hekimliği fakülteleri ile tıbbi görüntülemeler çekip onları da tanıtım filmi yapıyoruz..Bizim yarışmalı çalışmalarımıza yurt dışından da katılımlar oldu.Örneğin Kırgızistan Manas Üniversitesinden de geçtiğimiz yıl katılımlar olmuştu.Yani biz doğuda bulunmamıza rağmen her alanda aktif bir fakülteyiz.’ dedi.


Dentha Haber Ajansı / 2005-06-15Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:30

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Sağlık Magazin HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84