• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Mevzuattan Sorumlu Müdür ‘Amaç Ülke Genelinde Etkin Hizmet..’

Mevzuattan Sorumlu Müdür ‘Amaç Ülke Genelinde Etkin Hizmet..’

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığında Değerlendirme ve Koordinasyon Şube Müdürü olarak üç yıldır görev yapan Dişhekimi Cavidan Güner Daire başkanlığının görevleri hakkında Dentha Haber Ajansı ile yaptığı röportajda “Ağız Diş Sağlığı Hizmetlerinin ülke genelinde etkinliğinin ve verimliliğinin arttırılması, hastaların kolay ulaşılabilecek şekilde hizmetlerinin zamanında ve etkin sunulabilmesi için gerekli iyileştirilmelerin yapılmasını amaçladıklarını” söyledi.

Bu amaçları doğrultusunda gerek vatandaşlardan, gerek değişik kurumlardan, gerek daire başkanlığına bağlı kurumlardan gelen sorunları, önerileri dikkate aldıklarını ve bunlarla ilgili her türlü mevzuat çalışmasını yürüttüklerini söyledi. Daha sonra diğer çalışmalar hakkında bilgi veren Değerlendirme ve Koordinasyon Şube Müdürü “Ağız Diş Sağlığı Hizmetlerinin ülke geneline yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımız var. Bu çalışmalar kapsamında da ADSM’lerin ve devlet hastaneleri bünyesinde faaliyet gösteren diş tedavi protez merkezleriyle diş polikliniklerinin açılmasıyla ilgili çalışmaları yürütüyoruz.” dedi.
Dentha Haber Ajansı’nın Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatı hazırlayan bir bürokrat olarak özel sektörde ‘Diş Hastanesi’ açılması konusunda bir çalışmaları olup olmadığına yönelik sorusuna ise; “Bu konuyla ilgili çalışmaları bizim daire başkanlığımız yürütmediği için ayrıntılı olarak sorunlar nedir onları bilemiyorum. Ancak bildiğim kadarıyla ülkemizde Ağız Diş Sağlığı konusunda hizmet veren bir özel diş hastanesi var ve bu hastane çalışmalarını yürütmekte. Çalışmaları biz yürütmediğimiz ve birebir konunun içerisinde olmadığımız için bu hususta yaşanan sıkıntılar konusunda her hangi bir şey ifade etmem yanlış olur.”dedi.


Dentha Haber Ajansı / 2005-10-03Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:47

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84