• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Şehrin İstanbul Olması Kongreye İlgiyi Arttırdı

Şehrin İstanbul Olması Kongreye İlgiyi Arttırdı

1996 yılında 7 kişi tarafından kurulan ve üye sayısı 8 yılda 350 kişiye ulaşan Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği, 16-18 Eylül 2005 tarihleri arasında 9. Uluslararası Kongresini yaptı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleştirilen kongreye bu yıl 5 ülkeden 12 konuşmacı katıldı. İsrail Tel-Aviv’den Dr. Devorah Schwartz-Arad Amerika Georgia’dan Dr. Van B. Haywood, New York’dan Dr. Dennis Tarnow Chicago şehrinden Dr. Alan Boghosian ve Robert Mopper, İtalya’nın Floransa şehrinden Dr. Gianna Ricci , Kanada Toronto’dan Dr. George Freedman ve Dr. Fay Goldstep, Fransa Paris’ten Dr. Pascal Zyman, Almanya Berlin’den Dr. Andrej M. Kielbassa ve İspanya’nın Barselona şehrinden Dr. Bruguera August’ un bulunduğu ünlü katılımcılar kongrenin ilk günü bitiminde açılış kokteylinde buluştu. Kültür şehri İstanbul’da katılımcılara kongre organizasyonunun armağanı Cemal Reşit Rey’de düzenlenen Shakespeare’ in “Onikinci Gece” isimli tiyatro oyunu idi. Kongre ikinci günü Çubuklu 29’da düzenlenen Gala Gecesi ise özellikle kongreye katılan 60’ tan fazla Rus turist ve diğer yabancı katılımcıların beklentilerini giderdi.
Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Estetik Dişhekimliği Kongresinin sponsorları arasında Garanti Bankası, İpana, Aras Kargo ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşlar vardı. Öte yandan Gürcistan Kültür Günleri toplantısına katılmak için Cemal Reşit Rey Konser Salonuna gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş kongre salonlarına sığmayanlar için kurulan çadır önünde Dentha Haber Ajansı mikrofonlarına bir açıklama yaptı. Konuşmasında bu yıl İstanbul’un kongre turizmi açısından adeta turist akınına uğradığını, otellerde yüzde yüz doluluk oranının bulunduğunu, fuar standlarına da yoğun talebin olabileceğini belirterek ek çadır fuaye alanının bu yüzden kurulmuş olabileceğine dikkat çekti. Topbaş daha sonra açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Türkiye ve özellikle İstanbul artık bir kongre kenti ve ülkesi oldu. Kongreler, fuarlar ve buna benzer bir takım organizasyonlar kentleri ve ülkeleri dünya platformunda tanıtan unsurlardır. Kanıksanmış olan kentler yerine artık İstanbul yeni bir cazibe merkezi oldu. Son bir yıldan beri İstanbul’un büyük kongrelere ev sahipliği yapması nedeniyle ciddi bir turizm potansiyeli de var. Şu anda İstanbul’daki oteller yüzde yüz doluluk oranı yaşamakta. Biz yeni kongre alanları ve turizm konaklama alanları yapma konusunda gelen bir takım işadamlarına da bu konuda fırsat veriyoruz.” dedi. Açıklamasında Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği’ne ve bu tür organizasyonları tertipleyenlere buralara katılanlara teşekkür eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın artık İstanbul’u tercih ettiğini çünkü İstanbul’un, kendi coğrafi yapısı, sahip olduğu kültürel zenginliği ve geçmişten günümüze kadar taşıdığı değerlerin yansıması açısından, kanıksanmış kentler yerine, yeni ve yeniden keşfedilen bir kent anlamında etkisinin olduğunu vurguladı.
Ayrıca 2008 yılında İstanbul’da Dünya Dişhekimleri Kongresi yapılması yolunda bir girişim için kendilerine Büyükşehir olarak bir talepte bulunulduğunu kendisinin de buna destek vereceğini söyledi.
Şu an dünyada en üst düzeydeki estetik bilimsel programı sunduklarını söyleyen EDAD Başkanı Dişhekimi Galip Gürel ise kongre hakkında; “Bu sene kongreye 1500’ ün üzerinde katılımcı var. Her gelen doktorun en az iki-üç bin hastasının olduğunu düşünürseniz onlar bizim dışarıda en iyi elçilerimizdir. Estetik çok özel bir konu yapacağımız dolgu standarttır. Siz kırmızı seversiniz, ben beyaz severim, hasta yeşil sever. Bu kongrede dolgudan jaket kronlara, implantlara kadar en estetik nasıl hastaya sunulacağını gösteriyoruz.” dedi.
Galip Gürel açıklamasında uzun senelerdir EDAD kongrelerine yatırım yaptığını belirtirken yurtdışından ünlü katılımcıları bu tür kongrelere getirmekte zorlanmamalarının nedenini ise kongrenin kazandığı saygınlığın yanında yapıldığı şehrin İstanbul olmasına bağladı. (Dentha Haber/ İstanbul-2005)


Dentha Haber Ajansı / 2005-09-18Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:51

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84