• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Bilimsel Kongreler Artık Paradental Destekli

Bilimsel Kongreler Artık Paradental Destekli

Türk Dişhekimliği Dergisinin düzenlediği Bilimsel Kongrelerin dördüncüsü geçtiğimiz 24-25 Eylül 2005 tarihleri arasında düzenlendi.

Dişhekimlerinin muayenehanelerinde karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunların pratik çözümleri üzerine yoğunlaşılan kongrede yerli yabancı birçok ünlü isim 2 gün boyunca yurdun çeşitli yerlerinden gelen dişhekimlerine konuşmalar yaptı.
Yaklaşık 500 kişinin katıldığı kongrede paradental konferanslar yoğun ilgi odağı oldu. E-Myth Koçu Subegüm Bulut ve dünyanın en iyi NLP uzmanlarından biri olan Emile Ratelband’ın konuşmaları kongreye katılan dişhekimleri tarafından ilgiyle izlendi.
4. Türk Dişhekimliği Dergisi Uluslararası Bilimsel Kongresi’nin Programı şu şekilde gerçekleşti. Birinci gün; Dental Programında Prof. Dr. Gamze Eren “Çocuk hastalarda dişhekimi korkusunu azaltmaya yönelik farklı yaklaşımlar”, Doç. Dr. Ayşegül Çakmak “Baş, boyun, omuz ağrıları ve dişhekiminin kötü çalışma pozisyonları”, Prof. Dr. Hülya Kılıçoğlu “Başarı ve başarısızlık: Serbest dişhekimliğinde ortodontinin sınırları”, Prof. Dr. Atilla Sertgöz “Kuron köprü protezinde son teknikler”, Prof. Dr. Selim Pamuk “İmplant üstü protezlerde planlama, sorunlar ve çözümleri” konulu konferanslar verdiler.
Paradental Programda ise, Subegüm Bulut “Size bağlı olan fakat bağımlı olmayan bir işletme kurarak özgürleşmek” ile ilk konuşmayı yaptı. Daha sonra Emile Ratelband katılımcı dişhekimlerine korkularını yenerek imkansız saydıkları şeyleri nasıl değiştirebileceklerini kendi tarzıyla anlattı.
İkinci gün; Psikiyatr Dr. Lea Hoefel “Estetik ve güzellik; psikolojik sorunların kozmetik diş tedavisi talebine etkisi”, Doç. Dr. Sarah Pollington “İleri restoratif dişhekimliğinde yeni gelişmeler” , Prof. Dr. Carlo Fornaini “ Er:YAG ve Nd:YAG lazerlerin dişhekimliğinde ve günlük kullanımı”, Dr. Michael Sultan “ Endodontik problemlerin çözümleri” ile konuşmalarını yaptılar. Dental programda son konuşmayı Prof. Dr. Bülent Katiboğlu “Muayenehane pratiğinde diş hekimliği cerrahisi; nereye kadar?” ile gerçekleştirdi.
Paradental Konferanslar ikinci günde de devam etti. Yine Subegüm Bulut ve Emile Ratelband tarafından gerçekleştirilen konuşmalarda, Bulut işinden özgürleşmek konusuna devam ederken, Ratelband “Surat/Karakter analizi” ve “Davranış tarzları, kendini ve çevrenizi motive etmenin yolları” ile konferanslarını bitirdi.
( Dentha Haber/İstanbul 2005)


Dentha Haber Ajansı / 2005-09-25Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:54

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84