• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
KAZANÇDAN KATKI PAYI VERELİM…

KAZANÇDAN KATKI PAYI VERELİM…

Konya’da yapılan Sağlıkta Kalite Toplantısına katılan Ağız Diş Sağlığı Merkezleri Başhekimlerinden Derya Özyurt devlet ve özel karşılaştırmalarında oldukça önemli konulara el attı.

Ankara Keçiören de bulunan Osmanlı Ağız ve Diş sağlığı Merkezi Başhekimi Dr.Derya Özyurt kendisini online canlı yayına alan Dentha Haber Ajansı’nın sorularına cevap verdi. Panel sonrası basına kapalı yapılan toplantıda yönetime ilginç teklifler sunan Dr.Özyurt kendi meslek örgütü Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanına da gönderme yaptı.
Başhekimin ajansa açıklamaları şöyle: ‘ Ben sadece diş hekimlerinin hakkını savunmadım.Bize çok emeği geçen diş teknisyenlerimizin de hakkını savundum.Bildiğiniz gibi hastalardan katkı payı alınıyor.İçeride hekime 24 saat çalışma imkanı verilmesini önerdim.Mezun olan dişhekiminin muayenehane açabilmesi için en az 20 bin dolar harcama yapması gerektiğini biliyoruz.Bu parayı bulamayan meslektaşlarımıza kazançdan pay vererek ve 24 saat çalışma ortamını sağlayarak bunu yapabiliriz’ dedi.
Yerel yönetimlerin elektirik, su, sekreterya gibi giderleri olmamasının avantajını kullanarak ucuz tedavi ile haksız kazanç sağladıklarını bu nedenle mahalli ADSM dedikleri ağız diş sağlığı merkezlerinin çalışmasına karşı olduklarını söyledi.Özel diş hastaneleri açılmasının asla sağlıkta tekelleştirme başlıyor korkusu ile değerlendirilemeyeceğini sadece kontrolün iyi yapılması gerektiğini söyledi.
Kısa adı TDB olan diş hekimlerinin meslek örgütü başkanın kendi şahsi görüşleri olabileceğini söyleyen Dr.Özyurt’un bu açıklamaları kamusal ile özeli değerlendirme konusunda kamuya yönelik ‘günde 70 dolgu yapma’ iddasına ise şöyle yanıt verdi: ‘Birlik başkanı Celal Korkut Yıldırım’ın görüşlerine katılmıyorum.ADSM lerde bir hekim günde 10 hastaya bakıyor.Bir hastada ortalama 3 dolgu ile günde 30 dolgu yapabilir.Bu kamuda uygulanan performans ile sağlanıyor.’
ADSM lerin bugün itibariyle istenilen yerde olmadığınada değinen başhekim kendi sorumlu olduğu Keçiören Osmanlı Ağız Diş Sağlığı Merkezi için isim yaptıklarını ve fiziki mekan düzeltmesinden sonra kaliteye aday olduklarını bunun içinde daha iyi hizmet verebilmelerinin diş hekimliğine tahsis edilecek müstakil bir genel müdürlükle olabileceğini vurguladı.
Teknisyenlerin hakkının yendiğine de dikkat çeken başhekim ‘Biz 2003 den beri teknisyen kardeşlerimize maalesef aynı ücreti ödüyoruz.Onlara bir krona (kaplama porselen diş’e) ücret olarak 13 YTL bir iskelet proteze (çelik Damak) ücretine ise 30 milyon ödüyoruz.Hastanın cebinden 2-3 milyon YTL gibi az rakamlar çıkıyor.Teknisyenler çok az para ile çalışıyor.’diyerek ‘Onlardan ALLAH RAZI OLSUN’ dedi….
Dentha Haber-Konya 2005


Dentha Haber Ajansı / 2005-10-01Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:55

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84