• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İMPLANT DÜNYASININ ‘BABA’SI İSTANBULDAYDI…

İMPLANT DÜNYASININ ‘BABA’SI İSTANBULDAYDI…

Amerikan literatürüne kazandırdığı sayısız vakaları ve multidisipliner programlarla tanınan Prof.Dr.Roland Meffert kendi adı ile anılan enstitünün sempozyumuna katıldı.

16-17-18 Aralık 2005 tarihleri  arasında İstanbul  Hyatt  Regency  Otelde  yapılan sempozyuma  katılan Dr.Meffert  ilerlemiş yaşına rağmen   Türkiye’deki  sempozyuma  gelmeyi tercih etti.

  Texas’da  Sağlık Bilimleri  Eğitim Merkezi’nde  Dental İmplantoloji Eğitim Direktörü ve dişhekimliği implantlarında  teknik önderliği ile  tanınan  Dr.Meffert  sevimli babacan  davranışları ile   Amerika’daki  implant öğrencilerinden ‘baba’ ünvanı almış .

Askılı   pantalonu;  rahat ve babacan  tavırlarını  hotel  salonunda da  sergileyen Dr.Meffert sempozyum  konuşma öncesini  Kapalıçarşı’yı  ziyaret  ederek geçirdi.

Kısa  adı ICOI  olan  (İnternational  Congres Of Oral İmplantoloji) topluluk uluslar arası  implantaloglar arasında en bilineni  olmanın yanında  Türkiye’de aynı isimli enstitünün  organizasyonları ile  Türk  İmplantologlar  arasında tanınmakta.

Başkanlığını Dr. Ali Arif Özzeybek’in  yaptığı bu Enstitü  2005 organizasyonunda Türkiye’deki yüzlerce  üst  düzey  implant  kullanıcısını ve eğitimcisini  bir araya  getirdi.

72  ülkede  20.000 den  fazla  üyesi  bulunan  Dünyanın en büyük  Dental Topluluğu  olarak adlandırılan  ICOI  kuruluşunun  Türkiye yetkilisi  Dentha haber Ajansı’na  Fellow ve Diplomat  olabilmenin  dünya dişhekimliği açısından önemini anlattı.Dr. Özzeybek  ‘ABD  de implant yaptırmak isteyen bir kişinin öncelikle  internete girip implant yaptıracağı dişhekiminin   fellow  yada diplomat olup olmadığına  baktığını ona göre hekim sectiğini ‘ anlattı.

Yaklaşık  300  hekimin izlediği  25 yabancı ve yerli katılımcı konuşmacının yer aldığı sempozyum Bahçeşehir  Belediyesinin katkıları ile  düzenlenen  City Club’da Diplomat sertifika töreni ile  galasını yaptı.Workship  programları ile Zimmer Dental,Mutlu Dental;Garanti;Lider Diş ve Ay Tasarım’ın sponsorluğunda  gerçekleşen  sempozyum  San Diego California 2006  tanıtımı ile son buldu.(


Dentha Haber Ajansı / İstanbul / 2005-12-21Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:59

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84