• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
TÜMSAD ÜYESİ Diş ve Tıp Doktorlarından SSK’ya Dava…

TÜMSAD ÜYESİ Diş ve Tıp Doktorlarından SSK’ya Dava…

DİŞ HEKİMİ SELVİ: ‘Devlet zarar ediyor. Bizim de yargı sürecimiz devam ediyor.Ancak bunun altından nasıl kalkacaklar.Bunun hesabını kim verecek? …’ ÇOCUK DOKTORU KARATAŞ :‘Başbakanım! SSK Bürokratlarının bize zenci muamelesi yapmasına müsade etmeyin…’

Kısa adı  (TÜMSAD) olan Tüm Sağlık Kuruluşları Derneği Üyeleri  basına SSK’yı  şikayet etti..
Sağlık sektörüne hizmet veren Özel Poliklinik ve  Merkezlerin sorunlarını dile getirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen dernek üyesi tıp ve dişhekimi doktorlar  ‘Bireysel olarak Bölge İdare Mahkemelerine başvurup dava açtıklarını; Sekiz aydır Oligarşik bürokrasiyi aşamadıklarını’ ifade ettiler.
İstanbul Eresin Otel’de yapılan basın toplantısında konuşan dernek yönetim kurulu üyesi dişhekimi Ahmet Selvi  ise ‘ Önümde birinci,ikinci,üçüncü,dördüncü,beşinci  Ankara ziyaretlerimin notları var.Sağlık Bakanı ve Çalışma Bakanı ile ikişer defa görüştük.Bürokratlarla ise çok kez görüştük.Bize haklısınız ama alacağınız yok cinsinden cevap veriyorlar.Şu aşamada sevkleri açamayacaklarını söyleyenler buna  neden olarak ödeneklerinin olmadıklarını gerekçe gösterdiler.Halbuki  Devlet Hastanelerinin maliyetleri bizim verdiklerimizin çok üstünde.Devlet zarar ediyor.Ama bizim de yargı sürecimiz devam ediyor.Ancak bunun altından  nasıl kalkacaklar.Bunun hesabını kim verecek?’  dedi.
Dernek Başkanı Dr.Ahmet Özdemir ise Mahkemeye toplu başvuru yapılmadığını,örneğin kendisinin çalıştığı kurum adına bireysel başvuru yaptığını  belirterek; SSK’nın özel poliklinik ve tıp merkezlerine hasta göndermemesi sebebiyle 2 bin poliklinik ve tıp merkezinin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.Sıkıntılarını bürokratlara ve bakanlıklara iletmelerine rağmen 8 ay gibi bir zaman geçtiğine  dikkat çeken TÜMSAD Dernek  Başkanı Dr. Özdemir, sorunun temelinde  ‘bürokratik oligarşi’  olduğunu  vurgulayarak “Bu noktadan sonra sorunu ancak Başbakan’ın talimatı çözebilir.” şeklinde konuştu.’’
Özdemir, “Bu uygulama yüzünden şimdiye kadar 10’dan fazla poliklinik kapısına kilit vurdu. Bizim elimizdeki verilere göre 200 poliklinik personel çıkararak ve küçülerek ayakta durmaya çalışıyor. Bu kurumlarda çalışan 30 bin kişi var. Bu insanların sesinin duyulmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Daha sonra  basın mensuplarının  sorularını yanıtlayan dernek yönetim kurulu ve TÜMSAD üyesi hekimler  “Aynı poliklinikten Emekli Sandığı çalışanı hizmet alabilirken SSK’lı neden hizmet alamıyor?” diye sordu.Bir gazetecinin  ‘SSK neden direnç  gösteriyor?’ sorusuna ise Başkan  Özdemir, “Nasıl ki özel hastanelerden hizmet alınmasına, hastanelerin tek çatı altında toplanmasına ve eczanelerden ilaç alınmasına direnç gösterdilerse şimdi de bu uygulamanın başlatılmasına karşı çıkıyorlar.” dedi.Dernek üyesi Çocuk Doktoru Ahmet Karataş’ın Başbakan’a ‘Sayın Başbakanım SSK Bürokratlarının bize zenci muamelesi yapmasına  müsade  etmeyin.Partinizin adında bulunan adaleti bizede gösterin’ demesi ise  basının ilgisini çekti.Diğer yandan  AKP İstanbul İl Başkanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun  dernek üyesi olup olmadığı basın tarafından sorularak  derneğin sorunlarına ilgi gösterip  göstermediği  merak konusu olurken bu soruya başkan Ahmet Özdemir  ‘Müezzinoğlu  her iki tarafı bilen bir ağabeyimizdir.Kendisine sorunlarımızı aktardık.Sanırım ilgilenecektir’ dedi.
250 nin  üzerinde  üyesi bulunan  sağlık derneği  yurt çapında sürdürdüğü  örgütlenmesini ve yasal zeminde aradığı hakkını  mahkeme kapısında ararken diğer yandan  zorda olan kurumlarının durumunu  TV  yayınları için hazırlattığı programlarla da sürdürüyor.Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 22:18

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84