• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
MİLLETVEKİLİNDEN VE VALİ GÜLER’DEN, BEYLİKDÜZÜ BAŞKANINA ÖVGÜ

MİLLETVEKİLİNDEN VE VALİ GÜLER’DEN, BEYLİKDÜZÜ BAŞKANINA ÖVGÜ

İstanbul Valisi Muammer Güler, Beylikdüzü Belediyesi’ne Yeşil Vadi Projesini yerinde görmek amacıyla yaptığı ziyarette Başkan Vehbi Orakçı’yı eğitim sevdalısı olarak nitelendirmiş; bu gerekçe ile İstanbul’da yapılacak 5 ana okulundan birinin Beylikdüzü’nde yapılması için söz vermişti.

Büyükçekmece’de 53 tane yapılan okul sayısının,  bir vilayette bir senede yapılamayacağını söyleyen Vali Güler, Okul yaptırmada İl Özel idare’nin Türkiye’de örnek bir noktaya geldiğini söyleyerek Devlet vatandaş işbirliğiyle 180. protokole imza attıklarını, İl özel idaresi bütçesinin de yüzde 60’ a yakınının  eğitime ayrıldığını  bu doğrultuda  Özel İdare bütçesinin 903 trilyondan  21 katrilyon’a  çıkarıldığını vurgulayarak özellikle eğitim,sağlık, çevre ve deprem master planı çalışmalarıyla, bölgede  kentsel dönüşüm alanında örnek projeler yapıldığını söylemişti.

Geçtiğimiz haftanın  yağışlı olması nedeniyle  yeşil vadi  kutlamalarını festival çerçevesine  alan belediye başkanı Vehbi Orakçı  festival açılışına  Dişhekimi ve TBMM Dış İşleri Komisyon Üyesi  Erzurum Milletvekili Prof. Dr.Muzaffer Gülyurt’u  davet etmiş  sağlığa ait  yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermişti.

Rock Sanatçısı  Teoman’ın da  bir konser verdiği  yoğun kalabalıkta  katılımı gerçekleştiren Gülyurt  ise  Beylikdüzü  Belediye Başkanı’nı  sağlığa ve eğitime verdiği  önem ve yaptığı  onur verici  çalışmalarından dolayı  kutlamış  özellikle engellilerde  ve  kimsesizlere  verilecek ağız ve diş sağlığına  dikkat çekmişti.

Tüm  bu  gelişmelerin ardından  Başkan Vehbi  Orakçı   Dentha Ajansın kendisine önerdiği ‘Dişhekimliği Yardımcısı ve Dişteknisyenliğine ait  ‘Diş Sağlığı Derslikleri’  ile  gezici  diş sağlığı  eğitim ve uygulama araba  önerisini konu içinde değerlendireceklerini  söyleyerek ayrıca  bu yıl Aydın Doğan Vakfı  Ödülü alan ve  sağlık alanında  3D  modellemelerde çalışacak olan Rayif Sevimli’ye de    bilişim de kullanabileceği  atolye altyapı desteği  vererek eğitim desteği sağlayacaklarını   söyledi. 

 

Beylikdüzü  Yeşil Vadi ve  Festival Açılışı  Resim ile  Video  görüntüleri için tıklayınız


Dentha Haber Ajansı – İstanbul / 2006-06-10Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 22:22

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84