• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
KONGRE Mİ ? DEĞİL Mİ ? TARTIŞMASI SÜRERKEN ‘YAPILAN’ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

KONGRE Mİ ? DEĞİL Mİ ? TARTIŞMASI SÜRERKEN ‘YAPILAN’ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kısa adı Labodent 06 olan dişteknisyenliğinin ilk buluşması bu yıl İstanbul Grand Cevahir Otelde yapıldı.

Bilim ve akademik  çevrelerin ‘kongre olarak kabul  edilemez’ iddiasında bulundukları, bilimsel tebliğlerin yer almasında yurt dışı bilim kurullarının en az bir  yıl önceden seçici  olması gerektiği kuralının kullanılmadığı; dergi editörlüğü- yayıncılık  ve   fuarcılıkla   bilimsellik  olamayacağı  görüşlerinin ÇATIŞTIĞI;  üniversite ve sağlık bakanlığının katılımcısı  OLMADIĞI  kısa adı ‘labodent 06’ olarak adlandırılan 1.Uluslararası Diş Teknisyenliği Kongresi tüm  bu  olumsuzluklara  rağmen katılımcı  kitlesi  dişteknisyenlerinden beklenenin üzerinde ilgi gördü.

Organizasyon da bulunanların  açılış  sunumunun ardından    Türk Dişhekimleri Birliği Başkanının  bir konuşma yaptığı  İstanbul’daki  kongreye İstanbul’un mülki amir ve il sağlık  müdürlüğü  yetkililerinin dahi  katılmaması   burukluk oluştururken, diğer  yandan  katılıma  kayıt masasındaki  yoğun  kuyruk nedeniyle  otel girişinde  izdihamın  oluşması   dişteknisyenlerini  ve organizasyon görevlilerini  mutlu etti.

Türk  Diş Teknisyenine   ilk kez düzenlenen  bu  oluşumdaki    protokolde yerini alan   Türk Diş Hekimleri Birliği  Başkanı   Celal  Korkut  Yıldırım yaptığı konuşma ile  dikkatleri  bir kez daha  üzerinde  topladı.

Konuşmasında diş teknisyenlerinin; dişhekimlerinin; endüstri ve eğitim kurumlarının birlikteliğinin  çok önem arz etmekte  olduğunu  ancak  şu an  Türk Dişhekimleri  Birliğinin  bir  konudan  rahatsızlık duyduğunu  vurgulayan Yıldırım ‘Bu  rahatsızlığa  ‘aranızda’  yer alan  bir  diş deposunun  eşi  olan milletvekili  tarafından verilen  bir yasa  teklifi  neden   olmuştur’  dedi.

Birlik  başkanının  bu  konuşması  üzerine  salonda  bulunanların  Diş  Sanayici ve İş Adamları  Derneği  Başkanı Dişhekimi  Bekir  Mannas’ tan    bilgi aldığı gözlendi.Diğer  yandan  açılışa  Mersin den  katılan  Mersin  İl Sağlık Müdürlüğü  Yardımcısı  Dişhekimi  Fatih Çomu  ise  ‘Bu  kongreye  Vestiyer Grubunun  kontenjanından   katıldığını’; ‘Katılımının   Mersin ve  Mersin’e bağlı  9 ilçedeki  dişteknisyenlerinin   hijen  ve uygunluk belgesi  açısından bilgilenilmesi  amacı taşıdığını’  söyledi.  

Kongrenin  ikinci gününde  sunumunu  yapan  Prof.Dr.Güven  Külekçi  ise dişteknisyenlerine  enfeksiyonun  bulaşması hakkında  slayt eşliğinde  bir konferans  verdi.

Yaklaşık  60  firmanın  stand  kurduğu  Labodent 06  dişteknisyenlerinin yanında  yurt içinden  gelen  Dişhekimleri tarafından da  gezildi.Özellikle  son günlerin  gündemine oturan  CAD-CAM   teknolojisinin  laboratuarlara uygulanışı  hakkında  bilgilenmek  isteyen  Dişhekimleri  bu  fuara  birlikte çalıştıkları  laboratuar dişteknisyenleri  ile katıldılar.Standları  birlikte dolaşmanın yanın da  zaman zaman  pratiğe  yönelik uygulamaların  yapıldığı  dişteknisyeni ve  dişhekimlerinin  sunumunu yaptığı  kurslara da  birlikte  katıldılar.

 

BAŞKAN C.KORKUT  YILDIRIM IN  ve YASA TEKLİFİ VEREN MİLLETVEKİLİ   EŞİ   DİŞHEKİMİNİN  KONUŞMASI  İÇİNTIKLAYINIZ…


Dentha Ajans – İstanbul / 2006-06-09Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 22:23

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84