• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
MESLEK SORUNLARINA BİR YENİSİ EKLENDİ

MESLEK SORUNLARINA BİR YENİSİ EKLENDİ

TDB 14. Bilimsel Kongre öncesi yapılan Meslek Sorunları Sempozyumu’nu izlemeye giden kameralarımız kapı dışı edildi..

Yüzlerce   diş hekimliği  sorununa  böylece bir de DİŞHEKİMLİĞİNDE  BASIN NEDİR NE  DEĞİLDİR ? KİMLER BASIN OLABİLİR? TDB YAYIN ORGANI DIŞINDA  KİMLER  HABER YAPABİLİR ?  sorunu eklendi…
Daha çok siyasi  partilerin  kendi  karşıtlarına  uyguladıkları antidemokratik  yaklaşımı  ilk kez  aynı  mesleğin  basın yayın haber medya ilişkilerinde  çalışanlarına uygulayan  Türk Dişhekimleri Birliği  Kongre Genel Sekreteri  bu nedenle şiddetle  kınandı.
Türkiye’nin   seçim ortamına  girdiği  şu yoğun günlerde  iki  adet kamerası  genel yayın yönetmeni  muhabir ve kameramanları  ile  diğer   yoğun işlerini bırakıp  Türk  Dişhekimleri  camiasına  haber yapmaya  giden   çalışanlara  verilen  yanıt ‘ Biz  sizi  basından saymıyoruz!..’  oldu.
Özellikle   sağlık turizmi  hakkında  Turizm  ve Kültür  Bakanı  Atilla Koç’un  her haberine ve fuarına katılıp  bakandan  özel demeç alan  Dentha  Haber Ajansı  bu kez  sağlık  turizminde diş sağlığının yerini  görüşen meslektaşlarına   ulaşıp görüntü  ve demeç  alamadı.Demeç  yerine  genel sekreter  Tarık İşmen’in  nasıl   haber yapılacağı  tarzında  nasihatlarını  alan ekibimiz  toplam 8  dakikalık  genel çekimle yetindirildi..
Bu arada  toplantıların yapıldığı  binanın  dış  mekanında   Miss Turkey  hazırlıklarının   yapıldığı  açık  alanda  çekilen hatıra resimlerinin  çekim esnasında   ( kamera kısıtlamasına girmemesinden olacak ki)  kamera  çekimine müdahale etmeyen  TDB yöneticilerinin ve katılımcıların   toplu  olarak  (konudan  haberi olmayan  misafirler  ile)     görüntüleri  kameralarımızca saptandı.
Diş  hekimliğinin dünya üzerindeki  tüm  basın yayın iletişiminde   gerek  Türkiye’de  gerekse  Avrupa’da  Köln Messe  gibi  önemli arenalardan  naklen yayınlarda  bulunan  ve 1999  yılından beri  sektörde  Dişhekimleri ile diş depolarının  gümrük sorunlarına  ait tüm ses getiren  benzer yayınlarını yapan; teknisyenlere  ait Adana – İzmir –Eskişehir  gibi  yurdun  her alandaki  etkinliklerini görüntülü  habere  konu  alan ve  Anadolu  basınında  yada diğer  radyo –TV  diş sağlığı  haber  VTR lerinde  fon  olarak kullanan  gerek  Dentha Haber Ajansı’nın  gerekse  Dental Gazete’nin   çalışanlarınca   bu YAK-LA-ŞIM  protestoya  neden olmuş; 2007  yılı  etkinliklerinin duyurulmasında   sadece  sektörel  değerlendirmede  kalınması  kararı yönetimimizce  alınmıştır.
Kamuoyuna  duyururuz.
Saygılarımızla..
Dentha Ajans Yönetim Kurulu


Dentha Haber Ajansı / 2007-06-14Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:00

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84