• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
BAŞKAN ACISINI BAĞRINA BASTI DOSTLUĞUNU GÖSTERDİ

BAŞKAN ACISINI BAĞRINA BASTI DOSTLUĞUNU GÖSTERDİ

Her yıl geleneksel iftar yemeği veren İstanbul Dişhekimleri Dayanışma ve Dostluk Derneği bu yıl genel kurulunu iftar ile beraber yaptı.

Dernek eski başkanı   şimdiki Fatih Belediyesi Başkanı Dişhekimi Mustafa Demir annesi ölüm döşeğinde olmasına rağmen eski arkadaşlarını ve meslektaşlarını  yalnız bırakmayarak bu toplantıya katıldı.Daha sonra annesi vefat eden belediye başkanı dişhekimi Demir İstanbul Memorial Hastanesinde karaciğer nakli bekleyen 42 yaşındaki Bayram Karakelle’ye annesinden organ nakli yapılması  için müsaade etti ve gece yarısı yapılan operasyonla nakil gerçekleştirildi.Böylece acılı başkanın annesi yaşama bir can katılmasını sağlayarak hayata veda ederken dişhekimi Demir büyük bir sınavla gönüllerde taht kurdu.

 

Dişhekimliği mesleğinin İstanbul’da   bilimsel kuruluşunun 100.yıl kutlamaları nedeniyle ayrı bir önem kazandığı 2007-2008 de büyük heyecan duyduklarını söyleyen dernek üyeleri yeni yönetimlerini belirlemek için her yıl verdikleri iftara bu yıl genel kurulu da ekleyerek genel kurula eski başkanları Mustafa Demir’i de çağırdılar.

Derneğin eski başkanı Mustafa Demir oldukça üzüntülü olmasına rağmen meslektaşlarına destek için eşi dişhekimi Şule Demir ile genel kurula katılarak seçimin yapılmasını bekledi ve bir konuşma yaptı.Diş Hekimleri derneğinin özgeçmişi ise şöyle:Derneğin kısa adı İD4.. ve bu dernek   bundan yaklaşık 10 yıl önce İstanbul’da kurulmuş. Derneğin adında bulunan dört D harf   ‘Dostluk -Dayanışma – Dişhekimi-Dernek’ deneğin kısa adındaki dört D ile  baş harflerini ifade ediyor.Derneğin eski ve yeni parlemento milletvekili üyeleri bulunmuş bugün ise birçok hekime mezuniyet sonrası destek sağlamış…

Kızı  dernek üyesi olan   radyo-TV programlarının tanınmış konuşmacısı Prof. Dr Muhammet Nur Doğan genel kurul öncesi bir konuşma yaptı.  ‘Kur’an daki İslam’ anlayışını  üzerine  konuşan Nur Doğan daha sonra    dayanışma ve dostluğun önemi konusunda hekimlerle   sohbete katıldı.Prof.Dr:Turan Bişkin; Prof.Dr.Ali Demir gibi konusunda uzman isimlerinde davetli olduğu iftarda Turcom-Cera gibi diş sanayisinin isimleri de hazır bulundu.

Dernek genel kurulunda bir konuşma yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Bizler için bu dernek bir okuldur.Ben dernekte ne öğrendiysem bugün bu makamda uyguluyorum.Biz dinlerin tarihlerin kültürlerin birleştiği bir şehirdeyiz.O nedenle dostluk – dayanışma gibi kavramlarda çok duruyoruz.Kader beni dişhekimi olarak bu metropolün en tarihi ilçesine; hatta dünyanın önem verdiği en önemli tarihi mekana belediye başkanı yaptı.Şimdi ben bir dişhekiminin burada nasıl başkanlık yaptığının sınavını veriyorum.Tabii ki burada bunları huzurlarınızda söylemekten hicap duyarım.Burada bu derneğe emeği geçmiş şu iki aksakallı ağabeyimiz var.kardeşlerim var.bayan meslektaşlarım var.Benim sizlerden ricam bizim gidip bürokratların kapısında beklediğimiz  o devirler geride kaldı.Artık bu makamlarda bizler oturuyoruz.Sizler bize gelin.sKapım herkese olduğu gibi meslektaşlarıma da sonuna kadar açık.Gelin.katılımcı olun.’ Dedi.

Salonda bulunan Dentha Haber Ajansının verdiği bilgiye göre daha sonra yeni tüzük ve görüşmelere geçilerek divan başkanlığını Mustafa Yağcı’ nın yönettiği seçimlere geçildi.İki adayın grupları hakkında söz alan Dişhekimleri oy çoğunluğu ile Metin Gürsan grubunu yönetime seçti.

Dentha Haber – İstanbul / 2007-09-23Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:02

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84