• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Dişhekimleri “Filistin 2. Kültür Haftası” etkinliklerinde Filistin?e davet edildi

Dişhekimleri “Filistin 2. Kültür Haftası” etkinliklerinde Filistin?e davet edildi

İstanbul’un en büyük ilçelerinden Bakırköy Kaymakamlığının ev sahipliğinde düzenlenen 2.Filistin Kültür Haftası Etkinliklerine bu yıl İstanbul Dişhekimlerini temsilen İstanbul Dişhekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği davet edildi.Davetde hazır bulunan Filistin Turizm Bakan Yardımcısı Dişhekimlerini Filistin’e davet etti.

Türkiye ve Filistin arasındaki ilişkileri pekiştirmek amacıyla kutlanan kültür  haftasında  folklorik  gösteri  eşliğinde  fotoğraf sergisi açıldı.Gerçekleştirilen serginin açılışında konuşan Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, sergiyi, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin’in ev sahipliğinde açtıklarını belirterek, “Kendisine halkımız adına çok teşekkür ediyoruz. Filistin halkı için çok katkı sağlamıştır” dedi. Eskiden beri süre gelen kültür ilişkilerini en güçlü dönemine ulaştırarak, geliştirmek istediklerini ifade eden Maruf, bu yılki kültür haftası etkinliklerine katkı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığına da saygı ve şükranlarını sunduklarını kaydetti. Filistin Turizm Bakan Yardımcısı Mervan Al Tubasi ise İsrai’in anlaşmaları yok sayarak saldırılarını sürdürdüğüne dikkati çekti.
Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin ise Filistin halkı için bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek  ‘Filistin halkı, umudu ve sabırlı duruşuyla her zaman karşımızda ve biz de onların yanındayız. Filistin halkı, barışa ve sevgiye doğru koşan bir halktır. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum’’ şeklinde konuştu.
İstanbul Dişhekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Metin Gürsan Filistin Turizm Bakan Yardımcısı Mervan Al Tubasi ile  Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin’in  tahsis ettiği  tercüman  aracılığı  ile görüşerek  ‘Dişhekimleri  olarak  kurduğumuz  bu derneğin  adından da  anlaşılacağı  gibi  dostluk ve dayanışma içerisindeyiz.Bunu  dost ve kardeş  Filistin Halkı  içinde  göstereceğiz.Bu amaçla  bizi  STK olarak buraya davet eden  sayın kaymakam Dursun Ali  Şahin’e  şükran borçluyuz.’ dedi.Dernek  başkanı ayrıca Filistin bakan yardımcısının  davetini  yerine getirerek İstanbul Dişhekimleri  ile en kısa  zamanda  Filistin’i  ziyaret  edeceklerini  sayın bakanın kardeşinin de dişhekimi  olmasının  kendileri için ayrı bir önem taşıdığını   belirtti.
Kaymakam Şahin tarafından Filistinli misafirlere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Sosyal Tesislerinde  müzik  eşliğinde “Dostluk ve Kardeşlik Yemeği” verildi.


Dentha Haber Ajansı / 2008-05-10Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:10

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84