• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İDEX Global kulvardaki 3. büyük fuarı

İDEX Global kulvardaki 3. büyük fuarı

Türk Ağız ve Diş sağlığı Endüstrisi firmalarının bir araya gelerek oluşturdukları sektörel dişhekimliği derneği DİŞSİAD’ın düzenlediği fuara sayılı günler kaldı.

Sektördeki  yenilikleri profesyonelleri ile 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde  buluşturacak olan  İDEX  Fuar  Komisyon üyesi  Makine Mühendisi Bilgehan Uçanok Dental Gazete’ye fuar hakkında şunları söyledi:

‘Bu  ve diğer fuarlar için biz Diş Sanayici İş Adamları  Derneği ( DİŞSİAD)  üyeleri geçtiğimiz aylarda  yoğun  toplantılar yaptık. Bunlardan biri de DİŞSİAD ve TDB yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantı idi. Güncel ve gelecekte düzenlenecek fuarlar hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiğimiz  bu toplantıda  sektörün bu iki önemli kurumunun  yetkilileri  bir araya geldik. Türkiye’de gerçekleşmekte olan ve gerçekleşecek fuarlarda sektöre katkının artırılması ve planlanacak fuarların Türkiye’nin bölgesini de içine alacak şekilde geliştirilmesi gerekliliği doğrultusunda görüş birliğine vardık. Bundan sonra gerçekleştirilecek organizasyonlar için  birlikte sektöre en üst düzeyde fayda getirecek şekilde nasıl çalışılması  konusunda fikir birliğine vardığımızı  bizler ve  Sn.DİŞSİAD Başkanı  Namık Sönmez’in de  açıklamışlarında belirttik. Bu yıl 12’ncisini hayata geçirdiğimiz İDEX – Fuarı hakkında TDB yöneticileri ayrı bir toplantı ile tekrar  bilgilendirildi. Buradaki görüşmenin ana konusu  ise 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde hayata geçirilecek olan bu fuar  alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı olma özelliği  bilinci ile  fuarın vurgulanmasının   TDB tarafından diş hekimlerine duyurulması idi. Yöneticileriyle paylaşılmış   bu özelliğin etrafında iki kurumun  güçlerini  birleştirmenin ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştik.Bize mesleki  ortamdan  gelen bir diğer söylem ”DİŞSİAD desteğinde gerçekleştirilen bu  organizasyon, üyelerinizin ticaretinin artırılmasını hedefliyor..’, diye  kulağımıza gelen bir söylemdi.. bu konuda  söylenenlere katılıyorum doğru biz ticaretle  uğraşan kişileriz  tamam ancak toplum sağlığına yönelik teknolojik değişimlere ev sahipliğini de  yapmamız  göz ardı edilemez..o nedenle bu fuara gelecek olan ADSM  Başhekimi  yada Fakülte Dekanı yada serbest çalışan diş hekimi veya diş teknisyeni  bu fuarda  endüstri nihai kullanıcısı olarak yeniliği görüp  kendi kurumuna yada kliniğine – laboratuarına  buradan ürün ve teknoloji  siparişi veriyor..bu açıdan da  fuarın önemi yadsınamaz..Bu da  gözden kaçan bir diğer konu bu tür fuarlar olamasa  sektör kullanıcısı hekim yurt dışına gitse  mi daha iyi  yoksa  dünyanın önemli üçüncü fuarı olmayı  birinciliğe  çekmeye gayreti içinde olan bir  girişimle fuar  düzenlemek mi daha önemli..’

Diş hekimleri, akademisyenler, teknisyenler, hastanelerin başhekimleri ve diş laboratuarlarının yetkilerinin ziyaret edeceği fuarda sektörün yurt dışından gelen izleyicileri ve tedarikcileri bulunmakta. Bu ülkelerin başında Balkan ülkeleri, Kuzey Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Rusya’dan gelen alıcılar bulunmakta.İstanbul- Yeşilköy   CNR Expo  da yapılacak olan  fuarda fuar alanı  25.000 m2  üzerinde kurulacak.
Hedeflenen Ziyaretçi Sayısının  15.000 üzeri  olması  beklenen  fuara  dişhekimleri  dişteknisyenleri  ve öğrenciler  kimlik göstererek  ücretsiz girebilecek. Diğer  katılımcılardan  ücret alınacağını belirten CNR  Fuar  yetkilileri  fuara online kayıt yaptıranların %  25 indirimle girebileceklerini fuara ulaşımın  +90 212 465 74 74 no lu  telefon ile yada info@cnridex.com  adresinden  olabileceğini  bildirdi.

 

 (TDB -DİŞSİAD Toplantısına katılanlar soldan sağa DİŞSİAD Üyeleri Orhan Sevinç, Erol Soydan, Yusuf Hikmet Arpacıoğlu, Erkan Uçar,TDB Başkanı Prof.Dr. Taner Yücel,DİŞSİAD Başkanı Dişhekimi  Namık  Sönmez, TDB den Dt.Tarık İşmen, DİŞSİAD Fuar Komitesi Üyesi Mak.Müh.Bilgehan Uçanok)

 

2012  yılı 5-8 Nisan tarihleri  arasında  8.610  ağız ve diş sağlığı  sektörü  profesyonelinin ziyaret ettiği  dünyanın 3. Büyük sektörel fuarı  olan İDEX  için  CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Ceyda Erem  bu fuar  hakkında

‘ 2012  Yılı İDEX  yurt dışında büyük ilgi  gördü Bulgaristan, Makedonya, Tunus, Lübnan, İtalya, İran, Irak, Rusya ve Kazakistan’ın aralarında yer aldığı çok sayıda ülkeden alıcılar geldi. Katılımcı firmalar yurtdışından gelen alıcılarla çok olumlu iş görüşmeleri yaptılar.’ derken ; 2012  de  DİŞSİAD  Başkanı olarak görev  yapan Yüksel Akyol  ise o tarihlerde  fuar  katılımcılarının 25 Milyon dolarlık  iş hacmi oluştuğuna dikkat  çekmiş  ihracata  bu fuarın çok büyük katkısının olduğunu  sektörün ticaretinde  %  20 lik  bir artışına dikkat çekmişti..

Türkiye de diş  sektörün büyüklüğünün   170 milyar doları  geçtiğini belirten   yetkililerin  verdiği bilgiye göre yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın katılacağı 2014 İDEX  fuarından bu yıl  25 milyon dolar  üzerinde  ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.

Ağız ve diş sağlığı sektöründeki en son yenilikler ve gelişmelerin sergileneceği IDEX – Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, Diş Malzemeleri ve Sanayici İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından 3-6 Nisan 2014 tarihlerinde düzenleniyor. İki yılda bir yapılan fuar bu yıl, 25 bin metrekare alanda Avrupa, Balkanlar, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Orta Doğu bölgesi başta olmak üzere 30 çevre ülkeden firma temsilcileri ve ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek.

Diş deposu  sahibi ve diş sanayicilerinin çoğunlukta olduğu  DİŞSİAD yönetiminde  ilk kez bir diş hekiminin DİŞSİAD  Başkanı olması ise bir başka konuya dikkatlerin çekilmesine neden oldu.Merakla beklenen fuar için  başkan diş hekimi  Namık Kemal Sönmez    ‘ 12 yıldır ara vermeksizin hayata geçirdiğimiz IDEX – Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, dünyanın bu alandaki en büyük 3’üncü fuarı olma özelliğini  taşıyor  ve sektörün ihracatının yüzde 40’ından fazlasını bu fuardaki iş bağlantıları sayesinde gerçekleştiriyoruz’ demişti. DİŞSİAD Başkanı Sönmez, sektörün ihracatının yüzde 40’ından fazlasının bu fuardaki iş bağlantıları sayesinde gerçekleştiğini de  açıklamış  tüm bu açıklamalar  ışığında  TDB ile  görüşmelerde  sanayici – diş hekimi  işbirliğine sebep olmuştu.

En son teknolojilerin sergileneceği İDEX  Ağız ve diş sağlığı sektör  fuarındaki  ürün grupları ise şunlar:

Dental ünitler, foteyler, radyolojik görüntüleme cihazları, lazer cihazları,sterilizasyon ve dezenfeksiyonun kontrolüne dair son teknolojik ürünler ,klinik ve hastane kompresörleri  ile endodonti- periodonti,cerrahi, vb branş ürünleri, detertraj – amalgamatörler, ağız içi kamera gibi  klinik ürünlerle sarf ürünleri, laboratuvar ekipmanları,estetik diş hekimliği ürünleri, tek kullanımlık ürünler, diş hekimi mobilyaları ve diş hekimliği ofis yazılımları.

(  Dental Gazete& Dentha Haber Ajansı  Özel Haber – Mart 2014 / İstanbul )Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:17

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84