• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Tıp ve Diş Hekimliği Fuarı'na yoğun ilgi vardı

Tıp ve Diş Hekimliği Fuarı'na yoğun ilgi vardı

İDEX fuarı CNR -Yeşilköyde Expomed Tıp fuarı Tüyap- Beylikdüzünde açıldı.DİŞSİAD tarafından organize edilen dişhekimliği cihaz ve ekipmanlarının sergilendiği İDEX fuarı dün sabah sektör temsilcilerinin katılımı ile açıldı.

Fuarın açılışında  konuşma yapması beklenen CHP İstanbul Milletvekili Dişhekimi Kadir Öğüt’ün beklenen konuşması akşam gala yemeğinde gerçekleşti.Dişhekimlerinin meslektaşı olarak TBMM de bulunduğunu sanayi sağlık destekleri üzerine çalışmalar yaptıklarını anlatan milletvekili dışında sabahki  açılışta DİŞSİAD Başkanı fuaye alanında açılış konuşmasını yaptı.Başkan Namık Sönmez ‘çıtayı  her yıl yukarı çekiyoruz.Kanada dan ABD ye kadar Balkan ülkeleri ve uzakdoğudan misafirlerimiz var.’ dedi.Özellikle  Türk insanının implanta gösterdiği ilgiden dolayı % 25 büyüyen implant sektörünün bu yıl 300.000 adet implant kullanıldığını  bunun da 300 milyon ytl  olduğuna dikkat çekti. İki  devlet bir millet  sözü  ile büyük alkış  alan Azerbaycan dişhekimliğinden katılan Prof.Dr. zaur Navurov Haydar Aliyev’in bu sözü ile Türk Dişhekimlerini de bir gördüklerini beraber olduklarını söyledi.

Gürcistan katılımcısı olarak Dr.Vlademir Margvecasiu ile Lübnan dan  Prof.Dr.Georgi Tehini’nin yaptığı selamlama konuşmalarının ardından Türk Dişhekimleri Birliği Başkanı  CNR Fuarcılığın protokol hatasını aşarak kendisi mikrofonu alıp bir konuşma yaptı.Bölgede ses getiren fuarcılığın önemine  değinen Başkan Prof.dr. Taner Yücel TDB nin yapacağı Kuşadası fuarında 20 ülkenin  komşu hekimleri ve sektör bileşenleri ile bir araya geleceklerini hatırlatarak bu fuar alanında güzel şeyler konuşmak  gerektiğini aslında dişhekimliğinin çok sorunlarının olduğunu ama bu günde bunları konuşmak istemediğini vurguladı.

Aynı günün akşam gala yemeğinde Prof Emre Alkin son on yılın ekonomisini ve neler öğrendiğini anlatırken devletin hiçbir zaman batmayacağını ama insanların batacağını herşeyin tasarım ve vizyon kabiliyetinden geçeceğini dişhekimlerine ve sektörün işadamlarına anlattı.Daha sonra dişhekimi Serdar Sıralar  stand-up sunumunu yaptı.

Aynı gün yapılan Tüyap Tıp Fuarının açılışını ise  T.C Sağlık Bakanı Prof. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra K.K.T.C Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Gülle, İtalya Cumhuriyeti Büyükelçisi Gianpaolo Scarante ,Irak-Kürdistan Bölgesel Hükümeti Sağlık Bakan Vekili Dr. Saman Hussein Muhammed ve sektör derneklerinin yöneticileri tarafından yapıldı. 1300’ün üzerindeki firma ve firma temsilcileri ile  70 ülkeden  30.000’in üzerinde profesyonelin katıldığı  Tüyap Expomed’e de ilgi yoğun..

( Dentha Haber Ajansı – 04.04.4014 İstanbul )


İDEX Tıp ve Diş Hekimliği Fuarı


Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:19

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84