• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Fakülte yıllarındaki gibi biri hasta oldu; diğerleri uygulamalı öğrendi

Fakülte yıllarındaki gibi biri hasta oldu; diğerleri uygulamalı öğrendi

Fakülte bittikten sonra yıllarını özel muayenehane işleterek geçiren üç tecrübeli bayan dişhekimi son yılların en çok konuşulan konusu ‘Diş Beyazlatma’ işlemini kendi kliniklerinde birbiri üzerinde deneyerek öğrendiler.Böylece eski öğrencilik günlerini hatırlayan diş hekimleri hastalarından önce kendilerinde deneyerek uygulamanın sonuçlarını gördüler.

Halk arasında diş hekimine en çok sorulan sorulardan biri ‘diş beyazlatıyormusunuz?’ sorusu.. Bu soru ile çok karşılaşan muayenehane hekimleri arasında yaygınlaşan ‘ofis tipi’ beyazlatma işlemi kazandırdığı parlaklık ve beyazlık ile diş hekimlerinin de oldukça ilgisini çekmekte olduğundan 3 bayan diş hekimi meslektaş geçtiğimiz günlerde CNR Yeşilköy deki İDEX fuarında buluşarak bir araya geldi.Üç hekim arkadaş aldıkları cihaz üzerindeki ilk denemeyi de yine aralarından seçtikleri gönüllü meslektaşlarına uyguladı.Uygulamayı yaptıran diş hekimi Şeküre Sandal konu hakkında şunları söyledi: ‘ Benim buruksizm dediğimiz diş gıcırdatmam olduğu için diş minelerimde çatlaklarım var.Endikasyon açısından riskli bir hastayım.Bu nedenle önce kendimde bu uygulamayı yapalım sonra hastalarımda gönül rahatlığı ile uygularım dedim.Aysun da güvendiğim bir arkadaşım.Aynı zamanda çeşitli kurslara da beraber gidiyoruz ona kendimi teslim ediyorum.İtina ile yapacağına inanıyorum.Cihaza da güveniyorum.Bakalım sonuçları da nasıl olacak? Ne kadar başarı elde edeceğiz? Tabii ki her hasta gibi ne kadar ağrı duyacağımı da merak ediyorum..ilk hasta olmak güzel ve heyacan verici’ dedi.

Philips Zoom Türkiye Distribütörü Lider Diş Ürün Sorumlusu Biyolog Derya Erdoğan bu uygulamanın sadece diş hekimlerinin gözetiminde yapılabilecek bir uygulama olduğunu; karbomid peroksit veya hidrojen peroksitle yapılan bu uygulamanın güvenli olduğunu bazı dişlerde hassasiyet meydana gelebileceğini o nedenle bireyin beyazlatma için doğru aday olup olmadığına dişhekiminin karar verebileceğini; muayenehane ortamında doğru bir ışık şiddeti ve süresinin kullanımının çok önem taşıdığını söyledi.DİŞ BEYAZLATMA BASİT BİR UYGULAMA ASLA DEĞİL

Dişbeyazlatma uygulamasına katılan diğer hekim Süheyla Çakar ise hastanın yüzündeki değişikliklerin en önemli estetik belirtisini yüzde sağlayanların dişhekimleri olduğunu demo esnasındaki kamera çekiminde vurguladı.Daha sonra meslektaşlar uygulama sonrası birbirlerini kutlayarak Dişhekimi Aysun Gürsan’ın ‘adeta dantel dokur gibi’ hastasına yaklaşımının inceliğinin basit gibi gözüken diş beyazlatma işinde de ne kadar önemli olduğu kanısına vardık dedi.

Lider Diş Demastratörü Biyolog Derya Erdoğan klinikte hasta olarak uygulama yapılacak olan Dişhekimi Şeküre Sandal’a cihaz ve tekniği hakkında bilgi verirken.
 
( Dentha Haber Ajansı – 12.04.2014-İstanbul )Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 01:55

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84