• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Dekanlar Konseyi 9. Toplantısı Sivas'ta yapıldı

Dekanlar Konseyi 9. Toplantısı Sivas'ta yapıldı

Yurdun dört bir tarafından gelen TC. Devlet ve Vakıf üniversitelerinin Diş Hekimliği Fakültesi Dekanları 9. Konsey Toplantısı ‘nı Sivas’da yaptı.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Sivas Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir yaptı.
Toplantı Üniversitenin Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Erkul’un yaptığı hoş geldiniz konuşması ile açıldı.Türkiye’nin Dişhekimliği Fakülte Dekanlarını Cumhuriyet Üniversitesi’nde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu yıl üniversitenin 40.kuruluş yıldönümünü kutladıklarına dikkat çeken Rektör Vekili Erkul; misafir Dekanların Cumhuriyet Üniversitesinden ve Sivas’dan güzel anılarla ayrılmalarını ve verimli bir toplantı geçirmelerini temenni ettikten sonra toplantıdan ayrıldı.
Prof. Dr. Özdemir’in başkanlığını yaptığı toplantı da eğitim ve akreditasyon sorunlarının konuşulmasına geçildi.
Sağlık Bakanlığındaki son yıllarda yapılan yönetimsel değişimlerden etkilenen dişhekimliği uygulamaları arasında fakültelerin bakanlığa bağlı Kamu Hastaneler Birliği’nin Fakülte klinik yapılarını denetlemesi; ‘Her ünit’e bir oda şartı koşulması vb mekansal sorunlarla yoğun eğitim sorunlarının ele alındığı 9.konsey toplantısı basına kapalı yapıldı.
Dişhekimliği Sektör Gazetesi’nin Haber Ajansı Dentha’nın katılımcılardan elde ettiği bilgilere göre konsey de Başkent Üniversitesi Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Gürel “Eğitimde Stratejik Plan” adlı bir sunum gerçekleştirdi.

 
(Sağdan sola) Konseye ev sahipliği yapan SivasDHF Dekanı Prof.Dr.Ali Kemal Özdemir, ortada Sivas Üniv.Rektör Vekili Prof.Dr.Ali Erkul,Bir önceki Konsey Başkanı Abant İzzet Baysal Üniv.Diş.Hek.Fak.Dekanı Prof.Dr.İsmet Duran
 
TC Dişhekimliği Fakülteleri Dekanları Sivas 9.Konsey Toplantısında toplu halde
 
 
Toplantının 2 gününde ise sosyal program düzenlendi.
Divriği Ulu Camii, Kangal Balıklı Kaplıca gibi Sivas’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdirerek konsey dekanlarına bilgi veren ev sahibi Dekan Ali Kemal Özdemir toplantının Sivas da yapılmasının kendilerini onurlandırdığını belirterek ‘Elimizden geldiği kadar sizlere güzel bir program hazırlamaya çalıştık. İnşallah Allah mahcup etmez’ demesi ve dekanlara teşekkür etmesi Anadolu misafirperverliğinin bir örneği olarak algılandı.
Her yıl YÖK tarafından yapılan Üniversitelerarası Kurul Toplantısı- Tıp Sağlık Dekanlar Konseyi haricinde Türk Dişhekimliğinin en önemli toplantılarından biri olarak kabul edilen Dişhekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı yılda iki kez yapılmakta.9.su Sivas da yapılan toplantının 10.suna Isparta ev sahipliği yapacak.
Kamu idaresi ve Bakanlık görüşmelerindeki ilişkileri güçlendirmeyi hedefleyen konsey Ankara’nın yakınlığını göz önüne alarak dönem başkanlığına Gazi Üniversitesi Dişhekimliği. Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Gökay’ı getirdi.Konseyin yeni işbölümünde Başkan Yardımcılığına Çiğli İzmir’deki Katip Çelebi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı aynı zamanda Üniversitenin Rektör Yardımcısı olan Prof.Dr. Tancan Uysal; Genel Sekreterliğine Erzurum Atatürk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ümit Ertaş getirildi.Konya dan iki dekanın seçildiği 10. Dönem Konsey Yönetim Kurulu Üyeliklerini İstanbul’dan Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Serdar Üşümez, Konya’dan Necmettin Erbakan Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yağmur Şener,Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden Dekan Prof.Dr.Zeynep Yeşil Duymuş,Konya Selçuk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Bora Öztürk oluşturmakta.
 
Prof. Serdar Gürel Konsey’e ‘Eğitimde Staratejik Plan’ isimli sunumunu yaparken
 
( Dentha Haber Ajansı- Dental Gazete Yurt İçi Birimi / İstanbul/3 Mayıs 2014 )Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 02:04

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84