• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Diş Hekimi, Küçükçekmece'ye Belediye Başkanı oldu

Diş Hekimi, Küçükçekmece'ye Belediye Başkanı oldu

Küçükçekmece Belediye Başkanlığını kazanan Diş Hekimi Temel Karadeniz’ e meslektaşlarından kutlama mesajı yağıyor. 14 yıldır bir iskelet halinde bekleyen Mehmet Akif Hastanesinin bitirilmesinde ilçe başkanı olduğu dönemlerde siyaseten aktif görev yapan diş hekimi Temel Karadeniz artık İstanbul’un en büyük ilçelerinden birinin belediye başkanı..

Küçükçekmece de şu anda kalp ve damar hastalıkları hastanesi olarak hizmet veren ve konusunda son derece uzmanlarla donanımlı olan Mehmet Akif Hastanesinin Türkiye’ye hizmet verebilecek bir hastane noktasına gelmesinde ve sağlık turizmi dahil çeşitli yatırımlarla çok geniş bir yelpazeye açılan Küçükçekmece’nin lokomotif olması 30 Mart seçimlerinde öne çıkan diş hekimi Temel Karadeniz’in Belediye Başkanı seçilmesi ile sağlıkta lider olmaya aday ilçe konumuna getireceğine kesin gözü ile bakılmakta.
Diş hekimi Karadeniz oldukça çekişmeli geçen adaylık sürecinde seçim dönemi beyanatları ile konuya dikkat çekmiş; ‘Bu hastanemiz bittikten sonra yine belediyemiz ve TOKİ işbirliğiyle hemen Atakent’in alt tarafında bulunan noktada Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ni hayata geçirdik. Şu anda dev bir devlet hastanesi olarak hizmet veriyor. Bu yetmedi, Mehmet Akif Hastanesi’nin yanına ek bir binaya başladık. Bu ek binamızın yatak kapasitesi 400 hastadır. Neredeyse üçüncü bir hastane yapılıyor. Ek bina derken bir baraka yapmıyoruz.’ demişti.
Seçim öncesi geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzizoğlu’nun da katıldığı Halkalı Caddesi üzerinde ağız ve diş sağlığı hastanesinin temelini atan Karadeniz bu hastane için ‘İnşaatı da hızla devam ediyor. İnşallah bu senenin sonunda bizim de katılacağımız bir programla açılacak. Diş hekimi olmam hasebiyle de o hastanenin bölgemizde olması benim için ayrı bir heyecan vesilesi olacak.’ diyerek dişhekimliğine dikkat çekti.
Diğer yandan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Küçükçekmece’de daha önceki yıllarda ilçe başkanlığı yapmış olması ve Küçükçekmece’yi yakinen tanıyan birisi olmasının bölge için bir avantaj olduğuna dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Diş hekimi Temel Karadeniz’in önümüzdeki dönem sağlık yatırımları ile şu andaki yatırımların daha aktif kullanılması konusunda özellikle Küçükçekmece’ye sağlık turizmi yatırımlarının gelmesinde oldukça aktif bir rol oynayacağı düşünülmekte.Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 02:23

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84