• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Gülüşleri dizayn eden ikili hem hekim hem de teknisyenleri memnun ediyor

Gülüşleri dizayn eden ikili hem hekim hem de teknisyenleri memnun ediyor

İstanbul’da iki akademisyen estetik restorasyonların en önemli sorunu olan gülme analizini ele alarak yaptıkları araştırmaları ve hastalardaki çalışmalarını bir kitap haline getirdi.

‘Estetik Restorasyonlarda Gülüş Dizaynı’ adını verdikleri kitabın temel hedefi çalışmakta oldukları hastaların yüzüne ve kişiliğine uygun bir gülüş yaratmak olan dişhekimleri ile bu dişhekimlerinin en büyük yardımcısı olan dişteknisyenlerini bilgilendirmek.

Kitabın yazarları Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Yasemin Kulak Özkan ve Doç.Dr.Burçin Akoğlu Vanlıoğlu.
Porselen, lamina ve implant üstü yapılar konusunda çok sayıda yerli ve yabancı eserlere imza atan bu ikili yazar yine ilk kez bir kitap ile Türk Dişhekimi ve Dişteknisyenlerinin karşısına çıkmaktalar.

DİŞSİAD kitaplığında 2.kitap olarak yer alan eser Vestiyer yayınlarından çıkan kitaplar arasında ve yine ilk kez bir fuarda ( CNR 12.İDEX) de imzaya açılarak okuyucuları ile buluştu.Ayrıca kitabın çok yakında ikinci ve üçüncüsünün de yayına sokulacağını haber veren akademisyenler bazı durumlarda konservatif gülüş hazırlamakta zorlanan hekim ve dişteknisyenlerinin bu seri ile oldukça güvenli ve başarılı sonuçlara ulaşacaklarını çünkü önce yüz analizini sonra gülüş analizini son olarakda dişlerin analizini birlikte yapmayı öğrenerek gerçek manada gülüş analizine ulaşacaklarını belirtiyorlar..

(Haber:Dental Gazete Bilim-Kültür Sanat Yayınları Editörlüğü/ Nisan 2014- İstanbul )Editör Dental Gazete    Tarih 18 Temmuz 2014, 02:25

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Sağlık Magazin HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84