• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Diş hekimi Başkana, ‘Dental Kent’ önerisi

Diş hekimi Başkana, ‘Dental Kent’ önerisi

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e tebrik ziyaretine giden İD4 heyeti, sağlıkta öneriler paketi sundu.

23.07.2014 /İSTANBUL– Dentha Ajans

İstanbul’daki  diş hekimleri, diş hekimi olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’i  makamında  ziyaret ederek,  ağız ve diş sağlığına ait bir kompleksin  kurulmasını istedi. İstanbul Diş Hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği  (İD4) üyeleri ziyarette Başkan Karadeniz’i derneğe üye yaptılar.

İstanbul’un ikinci büyük ilçesi olan Küçükçekmece’de, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde bölgesindeki 518  bin  seçmenin oyunu alarak Belediye Başkanı seçilen Temel Karadeniz’e  tebrik ziyaretleri devam ediyor. Bunlardan en çok ilgi çekeni meslektaşlarının yaptığı ziyaret oldu. Dernek Başkanı Metin Gürsan, Küçükçekmece’de bir diş hekiminin belediye başkanı olmasından büyük  onur duyduklarını söyledi.  Ziyaretin,  derneğin 30. kuruluş yılı vesilesiyle yapıldığını belirten Dernek Başkanı, Belediye Başkanı Karadeniz’e sektörle ilgili dergi, gazete ve televizyon çalışmaları hakkında bilgi vererek video sunumu gerçekleştirdi.  

 Ziyarette, Küçükçekmece’nin  göl ve denizle iç içe çok nadir bir yer olduğu,  ilçe sınırları içinde yer alan birçok hastane ve sağlık kompleksinin bölgenin sağlık turizmi açısından değerlendirilebileceği dile getirildi.  Dernek tarafından hazırlanan, ‘Sağlıkta 2023 Vizyonunda  Marka  İlçe Küçükçekmece’ projesi Belediye Başkanı Karadeniz’e sunuldu.  Projede, Yenibosna’daki Kuyumcu Kent  örnek gösterilerek  Küçükçekmece’ye de “Dental Kent’’ kurulması talep edildi. Başkan Gürsan, belediye başkanının bir diş hekimi olmasının ilçeye sağlık turizmi yatırımlarını çekmesini kolaylaştıracağına vurgu yaptı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, diş sağlığı ile ilgili projeleri dernekle birlikte yürütebileceklerini söyledi. 

Karadeniz: İD4 ile işbirliğimiz bizim gücümüz olacak 

Temel Karadeniz Dental Gazeteye yaptığı açıklamada, öncelikle çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmeleri için çaba göstereceklerini söyledi.  Başkan Karadeniz şöyle konuştu: İstanbul Diş Hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği  ile yapacağımız iş birliği ve imzalayacağımız protokoller çerçevesinde güzel projelere imza atacağız. Diş hekimi meslektaşlarımı her an yanımda görmekten büyük memnuniyet duydum. 29 Ekim 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı’nın yapmakta olduğu Ağış ve Diş Sağılığı Hastanesi Küçükçekmece ilçemizde  hizmet vermeye başlayacak.  Biz de belediye olarak bu konuda katkı sağlayacağız.  Daha önce ilçe başkanlığı görevini yürütmem ve bölgeyi yedi yıldır çok iyi tanıyan biri olarak eksikleri çok iyi biliyoruz, projelerimiz de masalarımız da hazır.  Bu noktada özellikle Ağız ve Diş Sağlığı anlamında yapacağımız çalışmalarda, İstanbul Diş Hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği  ile yapacağımız işbirliği bizim için önemli bir gücümüz olacak. Derneğin kuruluş yıldönümünü kutluyorum.  Çalışmalarında başarılar diliyorum, ziyaret için ayrıca teşekkür ediyorum.”

“Gülen yüz için, sağlıklı dişler gerek”

Temel Karadeniz:  (Küçükçekmece Belediye Başkanı)

“Arkadaşlar beni tarif ederken, Küçükçekmece’nin “Güler yüzlü belediye başkanı” olarak tarif ediyorlar. Güler yüzlü olmanın ilk kaynağı sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmaktır. Ben de belediye başkanlığım döneminde öncelikle çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın güler yüzlü olabilmesi, sağlıklı ve güzel dişlere sahip olabilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım.Editör Dental Gazete    Tarih 23 Temmuz 2014, 18:27

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84