• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Diş protez ünlüleri Eylül’de İstanbul’da buluşuyor

Diş protez ünlüleri Eylül’de İstanbul’da buluşuyor

Dünyaca ünlü diş protez uzmanı doktorlar her yıl Avrupa’da düzenledikleri bilimsel kongreyi bu yıl İstanbul’da yapacak.

23.07.2014 – İstanbul - Dentha Ajans

38. kez düzenlenen Avrupa Prostodanti Derneği’nin kogresi, 25-27 Eylül tarihinde Kalmış Marina Hotel’de gerçekleştirilecek. Kongrenin Türkiye dönem başkanlığını İstanbul Üniversitesi’nden Profesör Çetin Sevük yapıyor. Kongreye 30 farklı ülkeden 700’den fazla katılımcı ile rekor kırılması bekleniyor. Kısa adı EPA (European Prosthodontic Association) olan Avrupa Prostodonti Derneği’nin kongresinin İstanbul’da yapılacak olması, dental sektör için büyük önem arz ediyor. Kongreye şu ana kadar 600 hekimin kayıt yaptırdığı belirtilirken kongreye gelen talep yoğunluğundan dolayı şimdiden rezervlerin dolduğu ifade ediliyor.  
 
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kron –Köprü Ana Bilim Dalı öğretim üyesi ve kongre başkanı Prof. Dr. Çetin Sevük konu ile ilgili şunları söyledi: “Ben, bu dönem Avrupa Prostodonti Derneği’nin başkanlığını yapıyorum. Bu nedenle ülkemizde bu derneğin kongresinin yapılacak olması tabiî ki beni de çok heyecanlandırıyor. Geçen yıl Finlandiya’da yapıldı ve 250 kişilik katılım oldu. Hollanda’da yapılan kongreye ise 300 civarında katılım vardı. Ama İstanbul açıklanınca çok büyük ilgi gördük. Daha kongreye aylar var ve 700 kişilik kontenjanımıza 600 kişi kayıt yaptırdı. Bu da Türkiye’nin ve İstanbul’un ne kadar cazip olduğunu gösteriyor. Kaldı ki gelen konuşmacılar dünya çapındaki bilim adamları. Mesela Nadim Baba ABD’den gelen ve CAD- CAM’de hareketli protezleri çok iyi bilen bir kişidir. İsviçre’den gelen Dr. Werner H. Mörmann “CEREC” dediğimiz makinanın üstadı diyebileceğimiz kişidir. Yine Türkiye’den katılan bilim adamı Dr. Koray Oral “Buriksizm” dediğimiz çağın hastalığı olan diş gıcırdatmayı en son bilimsel anlatımlarıyla katılımcılara sunacak. Çapa’da Diş Hekimliği Fakültemizde yıllarca eğitim veren hocalarımızdan eski dekanımız Dr. Betül Tuncelli “zirkon”la alakalı sunum yapacak. Katılımcılar sadece Batıdan değil. Körfez ülkelerinden, Sudan’dan, Suudi Arabistan’dan diğer ülkelerden oldukça yoğun ilgi var. Sadece Japonya’dan 60 kişi katılıyor.’ dedi. Bu yıl yapılacak olan kongrede daha çok yeni teknoloji olan CAD-CAM ile klasik protez restorasyonları arasında bir çekişmenin yaşanacağına dikkat çeken kongre başkanı Prof. Dr. Çetin Sevük Alman –İtalyan ve Türk eğitmenler eşliğinde 2 gün boyunca 4 adet bilimsel kurs düzenleneceğini bildirdi.
 

Kongre Departman Koordinatörü Bengi Dinç’den alınan bilgiye göre 5 salonda eş zamanlı olarak 120 si sözel, 250 si poster bildiri olmak üzere toplam 370 bilimsel bildiri sunulacak. SEM Tur’un organizasyonunu yaptığı Kongrenin resmi web sitesine www.epa2014.org adresinden ulaşılabiliyor. Konferans sosyal programı dahilinde düzenlenecek olan Açılış Kokteyli 25 Eylül akşamı Moda Deniz Kulübünde, Gala Yemeği ise 26 Eylül akşamı Boğaz Turu ile teknede organize edilecek.
 Editör Dental Gazete    Tarih 23 Temmuz 2014, 22:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84