• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
‘Şahsıma oy verenlerin değil, 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağım’

‘Şahsıma oy verenlerin değil, 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağım’

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olan Başbakan Erdoğan, AK Parti genel merkezinden yaptığı balkon konuşmasında birlik ve beraberliği öne çıkardı.

Oyların yüzde 52'sini alarak Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın  balkon konuşmasının ardından  Kırgızistan Devlet Başkanı Almanbeg Atanbayev  bir konuşma yaptı. Türk –Kırgız ilişkilerinden ve Türkiye'den coşku ile bahseden  devlet başkanını dinleyenler fonda çalan aslı Türk dünyasının yapımı olan müzik eşliğinde coştu. Balkon konuşmasına Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu ile  kabineden çok sayıda bakan ve  partili katıldı.

Erdoğan'ın konuşması özetle şunlardan oluşmakta :

"Sizleri bu tarihi günde; demokrasinin ve milli iradenin bu zafer gecesinde, en kalbi ifadelerimle selamlıyorum. Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşen bu seçimlerin kardeş ülkelere de hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Şahsımı Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. cumhurbaşkanı seçen aziz milletime şükranlarımı sunuyorum. Bize oy versin ya da vermesin tarihin yazılmasında katkısı olan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kardeşlerim, bugün bu seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değil, bugün milli irade bir kez daha kazanmıştır. Bugün demokrasi bir kez daha kazanmıştır. Şahsıma oy verenler kadar, şahsıma oy vermeyenler de, sevmeyenlerimiz de kazanmıştır.

Bugün büyük Türkiye öncü Türkiye kazanmıştır. Sadece Türkiye değil, Bağdat, İslamabat, Kabil, Beyrut ve Üsküp de kazanmıştır. Bugün Şam, Humus, Ramallah, Trablus, Kudüs de kazanmıştır. Bugün 77 milyon kadar, yeryüzünde aziz milletimizin kader arkadaşları da kazanmıştır. Buradaki coşkuyu gönüllerinde yaşayan herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Bugün bir dönemin kapılarını kapattık, yeni bir döneme adım atıyoruz. Çankaya halkıyla bütünleşmiştir. Uzun yıllar boyunca demokrasinin üzerinde vesayet aracı olarak muhafaza edilen Çankaya milli iradenin tam egemenliği altına girmiştir.

Bugün devletle milletin muhabbetle kucaklaştığı gün. Milletine tepeden bakan devlet anlayışı sona erdi. Devletin ve milletin iki ayrı istikameti bulunmuyor. Devlet ile millet aynı istikamette çalışıyor.

Yarınlar bugünden çok daha iyi olacaktır. Bugün Türkiye'nin gücüne güç katıldı

 Bütün kalbimle söylüyorum ki 77 milyonun her biri için bu seçimin mağlubu yoktur. Milletimiz içinde bu seçimin kaybedeni yoktur. Statüko kaybetmiştir.

İnanıyorum ki muhalefet bugünden itibaren politikalarını gözden geçirecek ve yeni Türkiye'ye göre bir muhalefet tarzı inşa edilecektir. Gönülden ifade ediyorum. Bugün yeni bir toplumsal uzlaşma sürecini hep birlikte başlatalım. Eski tartışmaları eski Türkiye'de bırakalım. Gerilimleri eski Türkiye'de bırakalım.

Hepimiz aynı bayrak altında geleceğe yürüyoruz. Milletimiz, bayrağımız, devletimiz bir. Kardeşlerim, hepimiz aynı ecdadın aynı tarihin evlatlarıyız. Siyasi görüşlerimi, yaşam tarzlarımız, inançlarımız, etnik kökenlerimiz farklı olabilir. Ama biz bu ülkenin evlatlarıyız. Her birimiz bu devletin sahipleriyiz.

Şu anda karşımda başörtülü de başı açık kardeşim de vardır. Bunu adı toplumda birliktir.. Bayrağımız bir, İstiklal Marşımız, dağlarımız, nehirlerimiz bir tarihimiz, bugünümüz, kaderimiz bir. Aracıları, tercümanları fitne odaklarını bırakalım birbirimizin gözüne bakalım. Farklı bir Türkiye'yi gelin hep birlikte kuralım.

Paralel yapının tabanındaki temiz kardeşlerimden bir kez daha sorgulama yapmalarını tavsiye ediyorum. Bizim davamız şahsi bir dava değil. Ulusal güvenliğimizi kim tehdit ederse karşısında bizi bulacaktır.

Bizim davamız medeniyet davasıdır. Güçlü Türkiye büyük Türkiye davasıdır.. Hiç kimse kusursuz değildir. Paralel yapıya gönül vermiş kardeşlerim kendi dünyalarında yeni bir sayfa açsınlar istiyorum. Bugün yeni bir gündür, Türkiye için yeni bir miladın günüdür. Altını çizerek ifade ediyorum. Şahsıma oy verenlerin değil, 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.

Hayatım boyunca yaptığım gibi ülkesi milleti ve bayrağı için çalışan bir cumhurbaşkanı olacağım. Bugün hiç kimse hüzünlenmesin. Kimse kaybettiği hissine kapılmasın. Türkiye'nin önü dünden daha parlaktır. Devletin ve milletin yıldızı düne göre çok daha parlaktır.

Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanlığını şahsıma tevdi eden aziz milletime bir kez daha teşekkür ediyorum.’Editör Dental Gazete    Tarih 11 Ağustos 2014, 12:45

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84