• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Vali Güner’den “Çürük dişe dolgu” haberine düzeltme

Vali Güner’den “Çürük dişe dolgu” haberine düzeltme

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, medyada yer alan “Çürük dişe dolgu iddiası Valiyi denetime çıkardı” haberini düzeltti.

Dental Gazete- İstanbul (11.08.2014)


Haberin spekülatif şekilde verildiğini belirten Vali Güner, “Elbette çürük dişe dolgu yapılır. Bundan daha doğal ne olabilir.  Böyle bir şikayet olabilir mi? Biz Valilik olarak kamu hastanelerinde uygulanan “Hasta memnuniyet anketinin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri’nde de uygulanmasını istedik. Diş tedavisi konusunda da vatandaşa memnuniyet anketinin yapılmasının uygun olacağı düşüncesindeyiz. Bundan sonra ilimizde, nasıl devlet hastanesi acil servisine gelen bir hastaya “memnuniyet anketi” yapılıyorsa, diş tedavisi için gelen hastaya da aynı şekilde memnuniyet anketi yapılacaktır.” şeklinde konuştu.


Habere konu olan gelişmeyle ilgili Dental Gazete Genel Yayın Yönetmeni Diş Hekimi Metin Gürsan’a açıklama yapan Vali Güner, “Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri, İl Halk Sağlığı Müdürü ve İl Sağlık Müdürü ile Devlet Hastanesi’nde bir araya gelerek çalışmalar hakkında brifing aldım. Devlet Hastanelerinde uygulanan Hasta memnuniyet anketinin Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde de uygulanması talimatını verdim. Ancak medyaya bu talimatım yanlış aksetti. Bu konunun doğru aktarılması gerekir.” açıklamasında bulundu.


Vali Güner, sağlık alanında Afyonkarahisar’ın sorunsuz bir il olması için çaba harcadıklarını söyledi. Afyonkarahisar’a geçtiğimiz ay atanan Vali Güner, “diş hekimliğinin ağrı dindiren kutsal bir meslek olduğunu belirterek, diş hekimlerinin sıkıntılarının ve sorunlarının da acilen çözülmesi gerektiğini söyledi. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu ifade eden Vali Güner, Valilik olarak sağlığın bir parçası olan diş hekimliğinde de her meslekte olduğu gibi hatalı uygulamaların olabileceğini, varsa bunların tespitinin memnuniyet anketiyle ortaya çıkacağını belirterek, bu konularda yapılan çalışmaları bizzat denetlemeyi sürdüreceğini söyledi.  Haber konusu olan yayın.


Diş Hekimi Milletvekili "Çürük dişe dolgu" haberini anlattı.


Editör Dental Gazete    Tarih 11 Ağustos 2014, 19:59

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84