• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İtalya Bedava Diş Kararı Aldı… Darısı Türkiye’ye…

İtalya Bedava Diş Kararı Aldı… Darısı Türkiye’ye…

Geçen hafta Türkiye’yi ziyaret eden İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dostlukları, basına yansıyan sempatik davranışları her iki ülke vatandaşlarının ilgisini çekti.

Hemen akabinde 19 Mayıs öncesi İtalya’nın baş şehri Roma’dan Reha Erus’un HHA’ya geçtiği habere göre sempatik davranışlarına bir yenisi ekleyen Berlusconi, bu kez yaşlıların gönlünü kazandı. Dentha Haber Ajansı’nın habere konu olan ‘bedava takma diş’ armağanı üzerine başlattığı araştırmada halkın büyük bir kesiminde beğeni bulan haber şöyleydi : “Roma’nın Lasio bölgesi başlangıç olmak üzere 65 yaşını geçmiş ağzında en az 5 eksik dişi olan emekliye bedava takma diş yapılacak.” İtalyan Sağlık Bakanı Gerolama Sirchia başbakan Silvio Berlusconi ile ortak bir basın toplantısı düzenleyerek İtalyan yaşlılarına şu müjdeli haberi slogan olarak veriyorlardı. “Yaşlıların da çekinmeden gülme hakları var.” Bu slogan 65 yaşını geçmiş ve yaş ortalaması Avrupa standartlarının üstünde olan İtalyan toplumu içerisinde büyük bir yoğunluğu bulunan ve diş protezine ihtiyaç duyan herkesi oldukça memnun etmişti. Şimdi Lasia bölgesinde başlanılan bu bedava diş protez kampanyasını ülkenin tamamına yaymak isteyen İtalyan Sağlık Bakanının kampanya ile alakalı çalışmalarını detaylarıyla gelecek günlerde Dental Gazete’de Türk Diş Hekimliği camiasına duyurmak üzere İtalyan Sağlık Bakanlığı ile Dentha Ajans yurt dışı ilgili editörleri gerekli iletişimi kurdular. Ümit etmekteyiz ki hazır iki başbakanın (Erdoğan ve Berlisconi’nin) sempatik sıcak ilişkileri devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ da İtalyan Sağlık Bakanı gibi Türkiye’deki 65 yaşını geçmiş insanlarımıza böyle sevinçli bir haberi basın toplantısıyla duyursun.

Dentha Haber Ajansı / İstanbul / 2004-03-11Editör Dental Gazete    Tarih 16 Temmuz 2014, 22:27

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84