• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Kopenhag Onu Bekliyor…

Kopenhag Onu Bekliyor…

“Açın Girişimcilerin Önünü” diyen, sponsorluğunu İMKB ve Kültür Bakanlığının yaptığı “İş dünyası ve Girişimcilik” kategorisinde yılın 10 başarılı Türk Genci sıralamasında birinci olan ve ödül alan 27 yaşındaki Murat YANIKLAR, çok yakında Kopenhag’da “Dünyada Yılın En Başarılı Gençleri” yarışmasında ülkemizi temsil edecek.

Kısa adı JCI olan Junior Chamber International tarafından düzenlenen ve her ülkede ayrı ayrı yapılan yarışmaların, ülkemizde yapılan ön elemesinde bu yıl, Turkticaret.net’in Genel Müdürü Murat YANIKLAR birinci oldu . Aynı zamanda Turkticaret.net’in kurucuları arasında bulunan Yanıklar, Türkiye’yi temsilen Kasım ayında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birincilerle Kopenhag’a yarışacak. Bilindiği üzere e-devlet yapısında çok önemli olan KOBİ’lerin e-ticaret yapılanmasında e-ticaretin en hızlı gelişen alanı B2B ile, KOBİ’lere yönelik ilk B2B sistemi kurarak, üye sayısını yaklaşık üç yılda 55 bine çıkarma başarısını gösterdiği için bu ödüle hak kazandı. Şimdi dünyanın birçok ülkesinden gelecek rakipleri ile yarışacak olan Yanıklar, B2B diye adlandırılan internette şirketten şirkete ticaretin, tüm dünyanın üzerinde durduğu bir yapılanma olduğunu söyledi. Özellikle 2006 yılında tüm dünyada kurumlar arası ticaretin %18’ini oluşturacağı varsayılan B2B’nin en önemli avantajlarından biri çok verimli olması..Alıcının satın alacağı hizmete veya ürüne çok çabuk ulaşabilmesi, fiyatını ve özelliklerini karşılaştırabilmesi fırsatları da var. Sitesi olan ürünü veya hizmetini, sitenin arama motoruna kaydederek yada başka internet sitelerine ilan vererek veya ileride müşterisi olabileceklere e-mail göndererek vs. yollarla tanıtıyor. Ancak bu tanıtımda hem bütçe hem de tanıtıcı kişiye ihtiyaç duyuluyor. Halbuki Turkticaret.net’in sunduğu B2B’de binlerce alıcı ve satıcı bir araya geliyor. Hem de 24 saat ve haftanın 7 günü personel istihdamına gerek olamadan.. Geleneksel alışverişte kampanyalar, eski avantajlar artık dezavantaja dönüştüğü için ortak pazaryeri her sektör için tercih edilir hale geldiği söyleniyor. “Biz Türk toplumu olarak çok pratik zekalı insanlarız. Çoğumuzda müthiş girişimcilik fikirleri var” diyen Turkticaret.net’in kurucusu Murat YANIKLAR girişimcilik ruhunun en temel engellerinin birinin aile yapımız olduğunu söylüyor. Bilişim sektöründe, medikal sektörün yazılımında ve Biyoteknoloji’de çok ileri giden İsrail’in aile yapısında annelerin çocuklarını bir kahraman gibi yetiştirdiklerini anlatan Yanıklar’ı, Turkticaret.net’ten destek alan 500 şirketten biri olan Dentha Ajans Ltd. Şti. olarak biz de Türkiye’nin önünü açan genç ödüllü girişimci Murat Yanıklar’a Kopenhag’da başarılar diler, içinde bulunduğumuz Dental Portal ve gazetemiz Dental Gazete ile sektördeki KOBİ’lerimiz adına profesyönelliğinin başarısını kutlarız.

Dentha Haber Ajansı / 2004-03-11Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 00:39

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84