• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İlk Kutlama Dekanından

İlk Kutlama Dekanından

28 Mart Yerel Seçimlerinden Fatih Belediye Başkanı olarak çıkan Dişhekimi Mustafa Demir, yapılan devir teslim töreni ile resmen Fatih Belediye Başkanı oldu. İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Betül Tuncelli aynı zamanda bir dişhekimi olan Mustafa Demiri Dentha Haber Ajansı aracılığı ile kutladı.

Fatih Belediyesinin başkanlığına dişhekiminin seçilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyleyen Prof. Dr. Betül Tuncelli, yaşadıkları sorunları ve problemleri bilen bir belediye başkanı ile çalışmanın kendilerine avantaj getireceğini bildirdi.

Betül Tuncelli şunları söyledi: “ Geçmiş dönemdeki belediyeler ile hep uyum içinde çalıştık. Yalnızca belediyelerden gelen hastaların tedavilerinden sonra ödenmesi gereken faturaların tahsilatı konusunda bir sıkıntı yaşıyoruz. Fatih Belediyesi’nden de oldukça fazla hastamız var. İnanıyorum ki yeni belediye başkanı bu konuya hassasiyet göstereceklerdir”.

Tunceli, döner sermayeden sorumlu dekan yardımcısından aldığı bilgiler doğrultusunda konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı. “Kazandığımız paranın bize geri dönmesi çok önemli, bunu sadece genel sermaye ve döner sermaye olarak düşünmemek lazım. Çünkü biz o gelen paraların bir bölümünü ancak bu şekilde dağıtabiliyoruz. Paranın büyük bir bölümünü aynı hastaların tedavilerinin daha iyiye gidebilmesi için o kaynaklara kullanılması gerekiyor”.
İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Betül Tunceli fakülte binasının tamire ihtiyacı olduğunuda hatırlattı. Tuncelli, “Dişhekimliği fakültemizin binası 1970 yılında tamamlandı. Sağlam bir yapı olmasına rağmen yaşadığı korozyon nedeni deprem konusunda tehlike arz ediyor. Eğitim ile hasta tedavi programı aksatılmadan sağlam olan binaların dışında, hasar olduğu bildirilen ek binamızın tek bir ünite şeklinde yeniden yapılandırmaya çalışıyorum. Fatih Belediyesi bize yardımcı olursa seviniriz.

Ulaşım sorununa da değinen İÜ Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Betül Tunceli yolların yeniden düzenlenmesi gerektiğini duyurdu. Tuncelli, “Otopark ihtiyacımız mutlaka çözülmelidir. Bu konuda belediyenin desteğine ihtiyacımız var. Özellikle bu yıl doğalgaz için başvuruda bulunduk, doğal gaz çalışmasından sonra yol çöktü. Kısa zamanda tamiratı yapıldı. Ambulansların ve trafiğin çok yoğun olduğu bu bölgede bize ulaşılan yollar üzerinde hassasiyetle durulması gerekmektedir” dedi.


Dentha Haber Ajansı / 2004-04-01Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 01:19

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84