• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Dişhekimliğinde Yardımcı Personel Konusu Kurumsallaşıyor

Dişhekimliğinde Yardımcı Personel Konusu Kurumsallaşıyor

Dişhekimliğinde yardımcı personel bence çok iyi seçilmiş bir konu. Yardımcı personel bugün çok çok eksikliğini hissetiğimiz ve düzenleme yapılmasını istediğimiz bir sorundur. İki gündür yaptığımız çalışmalar ve bugünkü sonuçta gösteriyor ki bir çok açık var bu açığın kapatılması için plan ve projelere ihtiyaç var.

Prof. Dr. Ersan Ersoylu (Yök Temsilcisi):

Dişhekimliğinde yardımcı personel bence çok iyi seçilmiş bir konu. Yardımcı personel bugün çok çok eksikliğini hissetiğimiz ve düzenleme yapılmasını istediğimiz bir sorundur. İki gündür yaptığımız çalışmalar ve bugünkü sonuçta gösteriyor ki bir çok açık var bu açığın kapatılması için plan ve projelere ihtiyaç var. Bence yararlı bir görüşme. Organizasyonda eksikler olduğu kanaatindeyim. Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın, Yüksek Öğretim Kurumu’nun, üniversitelerin temsilcileri var. Ama Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan temsilciler yok. Bence bu ciddi bir eksiklik. Onun dışında son derece başarılı bir organizasyon İstanbul Dişhekimleri Odası’nı kutluyorum.

İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Tuncer:

Türk Dişhekimleri Birliği 1. Dişhekimliğinde Yardımcı Personel Kurultayı’nın yapılması beni çok memnun etti. Çünkü bu Türkiye’de eksik olan bir konuydu. Daha önce bizim tarafımızdan başlatılan faaliyetler Türkiye genelinde yankı bulmamıştı. Böylesi bir kurultay aracılığı ile görüşülmesi, gerek kısa gerek uzun vadeli plan ve programlar açısından son derece önemli. Bu dalın daha da kurumlaşacağına ve gelişeceğine inanıyorum.


Remzi Özkan Sivas Dişhekimleri Odası Başkanı:

Mesleki sorunlarımızın tartışıldığı bir ortam olduğu için bu gibi toplantıları ben her zaman için olumlu buluyorum. Yetkin kişiler burada sorunların çözümü için öneriler sunuyor. Dişhekimliği sektöründe yardımcı personel olmazsa olmaz şartlardan birisidir. Fakat bugün itibari ile eğitim almış bir yardımcı personel bulmak çok zor. Yardımcı personel hekimin eli ayağıdır. Bu sadece dişhekimliği için değil tüm meslek grupları için geçerli. Sekiz yıllık eğitimin amacı, çocukların becerisine göre yönlendirilmesidir. Maalesef sekiz yıllık eğitim 5 yıllık eğitimin bir alternetifi gibi oldu. Çocuklar artık ne kursta yetişebiliyor. Nede okuldan mezun olduktan sonra iş bulabiliyor. Benim düşündüğüm konu sekiz yıllık eğitim döneminde çocukların hangi konuya ilgileri varsa o konuya yönlendirmeli okul sonrası iki yıllık bir eğitim ile o meslek dallarına yönlendirilmesi gerekiyor. 2500 civarında kişi kongreye katılıyor. İstanbul Dişhekimleri Odası’nı başarılarından dolayı kutluyorum.


Dentha Haber Ajansı / 2004-05-20Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 03:44

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84