• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Klinikte Çalışma Artık Ekip İşi

Klinikte Çalışma Artık Ekip İşi

TDB 11. Uluslararası Kongre’sinde ‘Yönetimde İletişim Becerileri ve Ekip Çalışması’ konulu bir kurs düzenlendi.

 İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Paksoy tarafından verilen kursa yaklaşık 100 dişhekimi katıldı. Konu ile ilgili bilgi aldığımız Prof. Dr. Mahmut Paksoy katılımdan memnun olduğunu söyledi. Mahmut Paksoy sözlerine şöyle devam etti; “ Yöneticilik, iletişim, ekip çalışmalarını ayrıntılı olarak tartışmak için burada bulunuyoruz. Bütün katılımcılar sorulara istekle cevap veriyor. Bu beni çok mutlu etti. Hasta ile hekim arasında meydana gelecek olası iletişimsizliği ele alıyoruz. Yeterli anlaşma ve iyi ifade edememe durumunda yanlış tedaviler olabiliyor. Bu gelişme sonrasında daha büyük sıkıntılara yol açıyor. Bu nedenle hekimlerin duyarlı olması gerekli. Böylesi durumlarda hekimlerimizin enpatik bir iletişim ve davranış içinde bulunmaları gerektiği konusunu tartışıyoruz. Aynı zamanda bir klinikte çalışacaklarsa ve muayenehanede birden fazla kişi varsa o zamanda iyi bir ekip oluşturmaları gerekiyor. Grup ile ekibin farklılığını ortaya koymamız önemli. Onun için olumlu sinerjiden yararlanmaları ve her üyenin çok yetkin olması gerekiyor”.

YÖNETİMDE İLETİŞİM BECERİLERİ VE EKİP ÇALIŞMALARINDAN İZLENİMLER Prof.

Dr. Gamze Eren Eğitim Komisyonu Başkanı:

Nasıl iletişim kurulması gerektiği anlatılıyor. Çok faydalı ve de gerekli bir kurs olduğunu düşünüyorum. Kursa katılımda çok güzel. Meslektaşlarım yani oda yöneticilerinin bu kursa ilgi göstermesi insan iletişiminde ne kadar duyarlı olduğumuzu da gösteriyor. Bence bu ve benzeri kursların tüm meslek gruplarına ait yöneticiler tarafından alınması gerekiyor. Bizimde mesleki anlamda yaşadığımız sorunlar var. Türk Dişhekimleri Birliği’nin sorunları var. Fakat birliğimiz bu sorunların bilincinde. Olumlu çalışmaları var.

Adana Dişhekimleri Odası Başkan Vekili Hasan Yaman:

Şu anda yöneticilikte iletişim kursu düzenleniyor. Bu kursa katılmaktan dolayı çok mutluyum. Yararlı olduğunu düşünüyorum. Kursu düzenleyen hocamızın insan iletişimindeki başarısını gördükçe gerçekten doğru yerde olduğumu düşündüm. Yöneticilerin vasıflarını güçlendirme ve bireyler ile daha iyi iletişim kurulması anlatılıyor. Burada bulunan arkadaşlarında genel işleyişten ve verilen bilgilerden son derece memnun olduğunu sanıyorum.

Dişhekimi Şule Başsimitçi:

İletişim konusunda psikolog bir hoca tarafından kurs veriliyor. Daha iyi yönetici nasıl olunabilir bu konuda bilgileniyoruz. Yöneticilik konusunda oda üyelerimizin katılımı gerçekten çok güzel. Tanıdık bir çok yüzle karşılaştım. İnsanlarla diyalog başlı başına uzmanlık isteyen bir konu. Odamızın bu detayı atlamamış olması da taktirle karşılanacak bir durum. Gerçekten faydalı olduğunu düşündüğüm bir kursa katılmış olmak beni de mutlu ediyor.

Dişhekimi Tülin Öğüt:

İnsan iletişimi günümüz koşullarında en önemli faktördür. Meslek olarak da insanların mutluluğunu önemsemesi gereken hekimleriz. Bu kurs şu ana kadar mükemmel gidiyor. İnsan iletişiminin nasıl olması gerektiğine yönelik fikirler veriliyor. Kendimizi ifade etmenin en doğru yolları konusunda detaylı bilgilendirme yapılıyor. Açıkçası böylesi bir kursun eksikliğini bu bilgilendirmeyi aldıktan sonra fark ettim. İnsanların gülümsemesi, sizi anlaması çok önemli. Katılımın yoğun olması da beni ayrıca mutlu etti. Görülüyor ki bir çok insan iletişim konusunda duyarlı. Bu bilgilendirmenin mesleğimiz ve oda yöneticilerimiz açısından olumlu olacağını düşünüyorum.


Dentha Haber Ajansı / 2004-05-20Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 03:46

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84